ODS ničí naši zem

Když vypukla celosvětová hospodářská krize, naše modré vedení bylo v naprostém klidu. Byli jsme poklidným ostrůvkem a naše budoucnost byla krásná a ještě krásnější jak i předpokládal nejulhanější rozpočet v historii samostatné republiky. Když na konkrétní rizika tehdy upozornila opozice, dostalo se jí z úst vládních představitelů arogantní odpovědi. "Paroubek se před volbami neštítí vůbec ničeho, ani vědomého poškozování ČR a jejích občanů. Nechová se ani jako ekonom ani jako národohospodář ani jako slušný člověk. Jeho výroky posledních dnů se dají charakterizovat jako šíření poplašné zprávy." A šlo při tom o relativně drobný krok, jakým bylo ručení za vklady. A co více, vláda, která na návrhy opozice vřeštěla o poplašné zprávě, sama oné údajné poplašné zprávě podléhala a zvedla záruku dvojnásobně. Tudíž i vláda si tehdy naprosto jasně byla vědoma rizik a navzdory přihlouplé rétorice pro novináře, ve skutečnosti konala v částečném souladu s výzvami opozice (i když samozřejmě neměla sebemenší odvahu se k tomu přiznat a navíc jak čas ukázal, pracovala pomalu a nedostatečně).


Dnes je módním modrým heslem bankrot. Sice neexistuje jediný realistický výpočet, který by řekl bankrot přijde tehdy a tehdy, a způsobí ho konkrétně to a to, ale to modrým ptákům v žádném případě nevadí. Pro úplnou přesnost, pokusili se před časem sestavit jakousi krizovou vizi, kolik by nás prý stály sliby sociálních demokratů, ale naprosto zapomněli na příjmovou stránku a hlavně jejich ekonomičtí "experti" z esa, byli například schopni něco, co vždy bylo jasně definováno jako jednorázová položka, vynásobit čtyřikrát pro zesílení poplašného efektu. Není divu, že už se těmito čísly neohánějí, zvláště v situaci, kdy je vysmála pro ekonomický analfabetismus i pravicová média. Fakty proto nyní ODS nepoužívá, protože žádná, která by podpořila jejich tvrzení neexistují. Ale dnes a denně lže
bez jediného důkazu veřejnosti, že nám hrozí bankrot. Dokonce pro mádloidní užitečné idioty vypočítává, jak nám v neexistující situaci oslabí měna či propadnou příjmy nebo poroste nezaměstnanost.


Proto nyní, kdy nejsou na stole jediné reálné náznaky bankrotu a to zvláště v chování soukromých investorů oceňujících rizika (najednou má ODS trh za idiota, který nevidí prý samozřejmé), je nutno naprosto jasně říci: "Nečas se před volbami neštítí vůbec ničeho, ani vědomého poškozování ČR a jejích občanů. Nechová se ani jako ekonom ani jako národohospodář ani jako slušný člověk. Jeho výroky posledních dnů se dají charakterizovat jako šíření poplašné zprávy."


Převzato z Modré šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments