ODS si přeje kolaps zdravotnictví

Po dlouhých a složitých jednáních se lékaři s minstrem zdravotnictví dohodli a zdálo se, že krize je zažehnána, jenže jak se zdá, ministr Heger zřejmě ne zcela pochopil zadání, které podle všeho neznělo vyřešit problém a dohodnout se, ale triumfálně zvítězit nad odbojnými lékaři. Zřejmě proto dohodu o vyšších platech pro lékaře vidí ODS jako kapitulaci.


Tak co ODS chce? Aby lékaři odešli? Tohle by podle ní bylo vítězství? Podle ODS asi ano. Každá dohoda je projev slabosti, sebemenší ústupek je kapitulace – pouze totální prosazení vlastních požadavků je pro ODS dost dobré. A ODS kvůli vlastní ješitnosti dohodu lékařů s minstrem klidně shodí se stolu. Hlavně neustoupit zaměstnancům. Že v důsledku jejího bigotního přístupu bude ohrožena veřejnost, je jí zcela lhostejné. Pro gentlemany z ODS není politika služba veřejnosti, ale ring, ve kterém jde o triumf až v první řadě a kde se mohou realizovat schopní a ambiciózní.


A to nemluvím o tom, že podle Hegerova stranického kolegy Kalouska by lékaři měli dostat přidáno až poté, co stáhnou výpovědi. To si myslí, že jim na tohle někdo skočí? Vždyť se jim nedá věřit ani nos mezi očima! Kdoví, jestli to není jen způsob, jak dohodu na poslední chvíli torpédovat a zařídit kolaps, který vládě umožní demonstrovat, že má silnou ruku, která je ideologicky vzorně přísná na chudě (bohatých se totiž kolaps zdravotnictví nedotkne, ti mají své jisté).

 

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments