OM: 4 000 000!

Vážení čtenáři,


dnes v dopoledních hodinách navštívil naše stránky návštěvník s pořadovým číslem 4 000 000. Jak již jsem napsal dříve, 1. ledna jsme navíc oslavili 5 let existence. Za tu dobu na OM vyšlo více než 11 000 článků a počet diskusních příspěvků se přiblížil k číslu 200 000.  Chtěl bych při této příležitosti poděkovat všem autorům, překladatelům, čtenářům a slušným diskutérům a ještě jednou jim popřát mnoho štěstí a zdraví v roce 2014. Chtěl bych také zapálit pomyslnou svíčku za ty, kteří nás v uplynulých 5 letech navštěvovali, ale současného jubilea se nedožili.


V diskusích i mailech se na mě někteří z vás obracejí s žádostí, abych nastínil své další plány. Je pro mě velmi obtížné na takové dotazy či výzvy odpovídat, protože vše, co se bude dít, nezáleží tak úplně jenom na mně, ale i na dalších okolnostech, které nemám zcela pod kontrolou. Budoucnost závisí na zdravotním stavu mém a mých blízkých, situaci na mém pracovišti a především na aktivitě vás všech, kteří se podílíte na obsahu a sledovanosti OM.


Co mohu říci či naznačit: V současnosti se usilovně pracuje na redesignu OM, při této příležitosti bych chtěl vřele poděkovat všem štědrým dárcům, kteří umožnili, že jsme celou akci mohli rozjet. Na kontě 670100-2210794389/6210 je v tuto chvíli 11 350,- Kč, dalším příspěvkům se samozřejmě nebráníme. Hlavním cílem redesignu bude zjednodušení stránek a zavedení jednoduché registrace (mailová adresa, nick a heslo), která omezí trolling, stalking a zneužívání cizích nicků. Nadále pokračuje moje spolupráce s e-republika.cz, kde zpracovávám rubriku "Zprávy jednou větou" a občas se autorsky, spoluautorsky, nebo jako překladatel podílím na článcích. Myslím si, že je na čase, abychom začali pracovat na integraci nezávislých webů a pokusili se založit nezávislou "tiskovou agenturu" a internetovou televizi. Obojí je ovšem časově i finančně náročná operace, navíc podobné pokusy obvykle končí na ideových, personálních a organizačních otázkách. Že je to však možné, dokazuje úspěšné fungování americké nezávislé televizní stanice The Real News.


Na závěr vyhlašuji malou anketu do diskuse:


1. Jaké změny bychom měli na stránkách Outsidermedia.cz do budoucna udělat?

2. Jakým způsobem jste ochotni se na provozu našeho webu a vámi navržených změnách podílet?

3. Která témata vám na OM chybějí?


S pozdravem


Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments