Občané za zastavení očkování

Jako občané České republiky nesouhlasíme s očkováním proti tzv. prasečí chřipce vakcínou Pandemrix. K tomuto nesouhlasu nás vedou následující důvody:

  • vakcína nebyla předem dostatečně otestována co do své bezpečnosti a účinnosti;
  • mnohé nasvědčuje tomu, že očkování touto vakcínou bude mít pro lidské zdraví závažnější negativní důsledky než samotná tzv. prasečí chřipka;
  • tzv. prasečí chřipku nepovažujeme za skutečné ohrožení zdraví naší populace;
  • výrobce vakcíny nenese odpovědnost za případné poškození zdraví očkováním, což považujeme za neslučitelné s naším právním řádem a lidsky nepřijatelné;
  • je nám krajně podezřelý způsob vyhlášení pandemie prasečí chřipky WHO a podezříváme tuto organizaci ze spolčení s farmaceutickými koncerny.


Odmítáme proto nejen očkování nás samých a našich dětí, za které jsme jako rodiče zodpovědní, ale vyzýváme tímto rovněž orgány odpovědné za ochranu veřejného zdraví k bezodkladnému zastavení očkování Pandemrixem v celé ČR. Dále tyto orgány vyzýváme, aby při informování o situaci uváděly jen ověřená čísla a žádné statistické odhady.

 

Vyzýváme novináře, aby objektivně a vyváženě informovali o šíření, resp. ústupu tzv. prasečí chřipky, aby nezveličovali případy nakažení a neopomíjeli případy poškození zdraví očkováním a aby čísla o počtu nakažených dávali do souvislosti s jinými relevantními čísly (srovnání s počty nemocných chřipkou v uplynulých letech, srovnání s počty nemocných sezónní chřipkou v tomto roce atd.).

 

Důrazně vyzýváme novináře, aby nezamlčovali skutečnosti, které jsou jim známy, a aby zbytečně nešířili paniku.

 

Vyzýváme občany, aby se nenechali nutit do očkování Pandemrixem a aby v případě nesouhlasu s očkováním i se způsobem informování o tzv. pandemii prasečí chřipky svůj nesouhlas dávali hlasitě a slyšitelně najevo, aby oslovovali orgány odpovědné za ochranu veřejného zdraví, své zastupitele na celostátní i krajské úrovni, lékaře, novináře.


Jde o naše zdraví a zdraví našich dětí. Jediný, kdo za ně nese skutečnou zodpovědnost, jsme my sami.

 

Při šíření, prosím, zvažte, zda připojíte svůj podpis.

 

Mgr. Hana Dynková (39), genetik; Brno

Ing. Radomil Hradil (42), překladatel, publicista, redaktor; Beroun

Lic. Daniel Solis, GGS (41), politik, zastupitel MČ Praha 1; Praha

 

Převzato z Czech Free Press

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments