Occupy Wall Street: Prosím, připojte se k nám!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/5/57/Wall-Street-1.jpg/225px-Wall-Street-1.jpg


Pátek, 23. září 2011


Prosím, připojte se k nám:

Toto je otevřený dopis všem Američanům a zvláště pokrokovým časopisům, webovým stránkám, TV programům apod. Prosím věnujte část svého času a zaměřte se na protesty Occupy Wall Street.  Je to opravdové, je to vážné a stane se to masovým nutím. Jsem zde od minulého týdne každý den. Každý je rozhodnutý a odhodlaný. Lidé sem přišli z celé země a hodlají zde zůstat celé měsíce. Mnoho účastníků zde spí v Zuccotti parku, jiní již byli uvězněni, protože obětovali své pohodlí pro nejdůležitější věc ze všech. Můžeme s jistotou předpokládat, že mainstreamová media se o demonstraci vůbec nezmínínebo tak učiní jen proto, aby nás zesměšnila. Ale liberální media se musí připojit. Pokud to neudělají, jsou zbytečná.

Protože jsem sám žurnalista, vím, že jediný důvod, aby se tomu jakýkoliv poctivý reportér věnoval, je ten, že chce motivovat lidi, aby slezli z pohovky a šli do ulic. My žurnalisté píšeme články, účastníme se televizních pořadů a objevujeme se v dokumentech… Proč? Abychom informovali lidi, jak jsou státem zotročeni . A abychom jim vysvětlili, že mají moc obnovit demokracii, pokud to budou chtít. 

Pokud my v mediích neuděláme, co je zapotřebí, pak vůbec nemusíme existovat. Pokud nepopíšeme protesty dnem i nocí, abychom mobilizovali k revoluci, pak jsme jen fňukalové.

Někteří odvedli dobrou práci. Skvělou práci jako vždy odvedla Democracy Now!. Rovněž chci ocenit Keitha Olbermanna, který ve svém speciálním komentáři o problému zadlužení připomněl, že jediné, co nám zbylo, je občanská neposlušnost. Popsal naše hnutí a upozornil na skutečnost, že je ostudně zamlčováno.

Bohužel jsem shledal, že i levicová media informování zanedbávají. Významné publikace jako Nation, Salon, Huffington Post, Truthdig atd. uveřejnily jen málo o hnutí Occupy Wall StreetProtesty musí být denně na prvních stánkách.

Potřebujeme významnou pozornost. Právě teď je nás jen pár set, což je i tak významné a působivé. Ale my musíme tuto energii změnit na masové hnutí. Není žádný důvod pro to, aby tu s námi nebyly další tisíce lid, protože naše země trpí rostoucí nezaměstnaností, masovou chudobou, vadným zdravotním systémem, což způsobuje to, že desítky tisíc umírají v důsledku nezájmu a v důsledku dříve neexistující koncentrace bohatství a moci. Jde o to rozhlásit a dokázat, aby lidé pochopili, že vznik hnutí Occupy Wall Street je nejdůležitější věcí, která se po dlouhé době přihodila v Americe, určitě významnější než byly stávky ve Wisconsinu. Tyto stávky, ač inspirující a důležité, byly zaměřeny na specifickou věc – práva na kolektivní vyjednávání a útok monopolů na odbory;  Occupy Wall Street se soustřeďuje na mnohem vážnějším záležitostem, především na pojem demokracie.

Pokud budou všichni pracovat společně, můžeme mobilizovat významné části obyvatelstva, vynutit si změnu a klást požadavky. Je to na nás. Každý komentátor, každý spisovatel, každý filmař, každý moderátor talk-show, každá televizní osobnost  musí pomoci, jak jen může. Pokud se nemůžete k akci připojit v New Yorku, stejně můžete přispět. Sledujte naše webové stránky a podporujte nás. Mluvte o tom, co se děje. Volejte své známé z New Yorku, abyste měli informace z první ruky.

A co je nejdůležitější, každý Američan se může připojit. Každý, kdo si přečte tento článek, může pomoci. Pokud nejste z New Yorku a nemůžete se osobně připojit, dokažte solidaritu tím, že navštívíte naše webové stánky (Zde) a přispějete finančně, abychom mohli platit jídlo a jiné naše potřeby. Řekněte přátelům v New Yorku, aby přišli a připojili se k nám. Snažte se demonstrovat před velkými bankami u vás. 


Každý den přicházím do Zuccotti parku a žasnu, co vidím. Hnutí Occupy Wall Street se skládá především z mladých lidí, kteří to myslí vážně s demokracií a se svou budoucností, a my jdeme tím směrem. Naděje nepřichází z Bílého domu. Nepřijde z Kongresu. Nepřijde z OSN. A jak prokázala poprava Troy Davise, určitě nepřijde z Nejvyššího soudu. Naší jedinou možností je občanská neposlušnost. Pokud my, občané, nevystoupíme s nenásilným, mírovým protestem, nikdo nevystoupí. Podnikatelská elita na vás spoléhá, že zůstanete pasivní a necháte naše hnutí vyšumět. Máme svou šanci. Je to na nás. Occupy Wall Street zapálilo jiskru. Zapálíme celou zemi?

 

Převzato z The Bloody Crossroads

 

Překlad: onlooker

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments