Odložené volby: O co tady jde?

Když Eric Cartman ze South Parku vedl telefonická obchodní jednání (a jeho partner samozřejmě nemohl vidět, že se jedná o devítiletého tlustoprda), používal při dohadování ceny, dotlačen ke slevě, úsloví: „Teď mi ale drtíte koule!"

Nevím, jestli moc soudní v případě páně Melčákovy stížnosti drtí moci zákonodárné varlata, ale kopanec do zadnice to je nepochybně.

Každý normální občan by byl odražen s tím, že stížnost je podána opožděně (a navíc spekulativně), aby z procedurálních důvodů znemožnila nové volby, ale Melčák není úplně normální. Občan.

Pro obveselení lidu by teď mohly tři pilíře naší úžasně ústavní republiky zahrát starou dobrou grotesku, v níž jsou vzájemné kopy do zadnice a pády na slupce od banánu hlavními žertovnými nástroji.

Tedy: pilíř moci soudní právě nabral pilíř zákonodárný. Ten se nerozmýšlí, a nakopává pilíř moci výkonné, vyslovuje nedůvěru Fischerově vládě. Fik. Ta, ještě v demisi, vystěhuje Ústavní soud ČR z budovy v brněnské Joštově ulici. Rychetský ve stanu za Pisárkami, elektřiny nemaje, datluje na klasickém psacím stroji nález o předčasných volbách a sekretářka mu vaří kafe na propan-butanu.

Ústavní soud, teď už v boji všichni proti všem, na základě žaloby senátora Štětiny zahajuje proti prezidentovi stíhání pro velezradu, neboť byl vůči soudcům drzej a, to ještě k tomu, tiskl Medveděvovi ruku déle než přijatelných pět vteřin. (V. K. se brání že se mu Dmitrij Anatoljevič líbí.)

Prezident, tou nespravedlností rozhicován, takřka globálně oteplen, jmenuje novým předsedou vlády Jakla, ministrem školství Hájka a ministrem spravedlnosti Weigela. Tiskne tak varlata zároveň parlamentu i hlavním politickým stranám. Weigel okamžitě pozastavuje výplaty všem soudcům a tím pádem rozšiřuje bojové akce i o tisknutí vagin. Do škol se vrací kreacionismus a Darwin je na indexu.

Občané se smějí a Janota, aby je to přešlo, zvyšuje DPH na padesát procent.

A vovo toto tatady dedede.

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments