Otevřený dopis Bohu

31. srpna 2008


Drahý Bože,


jednou v noci požádal James Dobson ve svém rozhlasovém kázání všechny věřící, aby se pomodlili za bouři nad denverským stadionem na poslední srpnovou čtvrteční noc za účelem zrušení Obamovy nominační řeči. Vidím, že jsi odpověděl věřícím dr. Dobsona – s tou malou změnou, že bouře, kterou jsi poslal na zemi, nemíří na Denver, ale na New Orleans. Vypadá to tak, že jsi naplánoval, aby zasáhla Louisianu právě v ten moment, kdy bude mít George W. Bush svůj projev na nominačním sjezdu Republikánské strany.


Teď už, náš nebeský Otče, všichni víme, že máš ohromný smysl pro humor a bezvadné načasování. Poslat hurikán při třetím výročí katastrofy jménem Katrina, a právě na začátek republikánského nominačního sjezdu, je na první pohled zásah božské ironie.


Neobviňuji Tě, já vím, že jsi naštvaný, že se republikáni snažili obvinit TEBE z Katriny, když ji nazývali "Božím činem". Pravda však byla taková, že hurikán sám měl v New Orleans na svědomí jen málo obětí. Přes tisíc lidí však zahynulo v důsledku chyb a nedbalostí způsobených lidmi, nikoliv Tebou.


Někteří z nás zkoušeli pomáhat po úderu Katriny, zatímco Bush jedl koláče s McCainem a chytal lelky. Uzavřel jsem svou kancelář v New Yorku a poslal své vlastní spolupracovníky do New Orleansu, aby pomáhali. Žádal jsem lidi na mých webových stránkách, aby přispívali na péči o postižené, kterou jsem organizoval – a skončil jsem tím, že jsem poslal přes dva miliony dolarů v darech, potravinách, vodě a materiální pomoci (sebrané od tisíců fanoušků), zatímco ještě tři týdny po katastrofě kamiony s ledem, vyslané vládní agenturou FEMA, stále kroužily někde ve státě Maine.


Ale ve čtvrtek v noci nás Washington Post informoval o tom, že republikáni začali zpracovávat plán na možné odložení nominačního sjezdu. Agentura AP přinesla zprávu, že ve městě New Orleans nejsou vytvořeny žádné úkryty, a že hráze nejsou dostatečně opraveny. Jinými slovy, jak by řekl sám velký Ronald Reagan: "Máme to tady zase!"


Ano, poslední věc, kterou mohou John McCain a republikáni potřebovat, jsou televizní obrazovky celé Ameriky rozdělené na jednu polovinu s Bushem a McCainem, kteří si užívají party v St. Paulu, a druhou půlku s přímým přenosem jejich republikánské administrativy, která ještě jednou "přitahuje šrouby", zatímco se New Orleans potápí. Tak dobrá, Ježíše, Marii a Josefa jsi už postrašil dost a více než několik milionů Tvých vyznavačů před tebou smeká klobouk.


Ale teď to vypadá, že si z Bushe a spol. děláš tak trochu legraci. Vypadá to, že hurikán Gustav skutečně míří na New Orleans a pobřeží Mexického zálivu. Slyšíme tě, ó Pane, hlasitě a jasně, stejně tak, jak jsme slyšeli, když reverend Falwell řekl, že jsi připustil 11. září kvůli všem těm homosexuálům a potratům. Zapřísaháme tě, ó Vznešený, netrestej nás za "všeobecné zabíjení nenarozených dětí", jak jsi to již jednou podle Pata Robertsona udělal pomocí Katriny. Jeho názory rezonovaly mezi republikány v roce 2005.


Toto je moje prosba k Tobě: Ušetři tentokrát Louisianu. Republikáni dostali Tvůj vzkaz. Prali se a dělali všechno možné, aby se dostali do letadel, vlaků a autobusů mířících do New Orleans, takže teď musí všichni utéci. Zatím ještě neposlali celou louisianskou Národní gardu do Iráku, takže právě hlídá ulice města. A věřte tomu nebo ne, Bushův šéf vládní agentury FEMA jmenoval muže, který má pomáhat řídit pomoc federální vlády. Jeho jméno je W. Michael Moore. Nežertuji, nebeský Otče. Oni poslali muže s celým mým jménem a W na začátku, aby pomáhal chránit pobřeží Mexického zálivu.


Tak prosím, Bože, nech tu bouři zaniknout někde nad mořem. Už udělala dost škody. Jestli mi chceš udělat nějakou laskavost, slib mi, že už nebudeš používat mé jméno. Přenechám to ovečkám dr. Dobsona a těm, co se shromáždili tento týden v St. Paulu.


Tvůj oddaný služebník a bývalý seminarista,

Michael Moore

MMFlint@aol.com
MichaelMoore.com


P.S. Pro všechna boží dítka, která toto čtou, město New Orleans ještě stále není obnoveno po Katrině. Prosím, klikněte sem na seznam věcí, které můžete udělat, abyste pomohli bratrům a sestrám v Mexickém zálivu. A pokud tam někde náhodou žijete, prosím, udělejte hned všechna bezpečnostní opatření.

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments