Otevřený dopis Jana Tamáše a Jana Bednáře

27.5.2009 –

Milí přátelé, 


5.a 6. června se uskuteční volby do Evropského parlamentu. Tento rok, ještě více než při jiných volbách, nemají neparlamentní strany téměř žádný prostor v televizi. Kromě toho již přes dva roky zde trvá cenzura týkající se hlavně Jana Tamáše, předsedy Humanistické strany a mluvčího hnutí Nenásilí, a média se vyhýbají jeho zveřejňování v televizi. Nedisponujeme takovými prostředky jako parlamentní strany, které na kampaň dostaly stovky milionů od státu. Naší jedinou silou jsou lidé kolem nás, přátelé, rodina, příznivci a všichni, kteří znají naše myšlenky, kteří znají náš zápal v našich aktivitách, kteří znají naši poctivost a vědí, že pozitivní změna ve společnosti je nezbytná a naléhavá.


Proto prosíme o pomoc: volte nás a požádejte své přátele a známé, aby šli k volbám a aby volili Humanistickou stranu. Mnoho lidí si myslí, že jít volit do Evropského parlamentu je zbytečné. Ve skutečnosti se ale většina důležitých otázek dnes rozhoduje právě v Bruselu. Naším cílem je vytvořit novou a lidskou alternativu, která se představí i v parlamentních volbách v říjnu 2009. Hlas Humanistické straně není ztraceným hlasem, naopak! Je to hlas, který umožňuje vytvářet budoucnost a opustit vyděračskou logiku “je lepší volit menší zlo”. V poslední letech jsme ukázali, že je možné ovlivnit události, bojovali jsme za to, aby vláda vyjadřovala vůli většiny lidí (v případě radaru). Společně lidé zatím dokázali zabránit přítomnosti cizích vojsk na naše území. Společně můžeme vytvořit novou lidskou alternativu.


Hlavní body našeho programu jsou:

Svět bez válek a jaderných zbraní – 99% lidí na světě nechce války, nechce žít ve strachu z jaderného konfliktu. Proto chceme Evropu bez jaderných zbraní, která půjde příkladem celému světu.

Svět lidských hodnot – chceme, aby Evropa nevyužívala peníze na zbraně a války, ale k zajišťování základních lidských práv: zaměstnanosti, vzdělání, zdraví, bydlení a důstojné životní úrovně.

Ne cizím vojenským základnám – chceme Evropu a ČR bez přítomnosti cizích vojsk na svém území.

Národní suverenita pro každý stát – chceme Evropu a ČR pro mír. Stáhnout vojska z okupovaných území. Dnes samy Spojené státy začínají kritizovat a distancovat se od agresivní a násilné politiky požadované Bushem.

Stop finančním spekulacím – už více jak deset let říkáme, že je důležité zamezit finančním spekulacím. A dnešní ekonomická krize to potvrzuje. Z krize je možné se dostat pouze, zasáhne-li Evropa a jednotlivé státy a zamezí působení finančního kapitálu a budou pevně podporovat reálnou ekonomiku, výrobu a hlavně malé a střední firmy.

A proto pojďme k volbám a volme Humanistickou stranu.


Více informací najdete na www.humanistickastrana.cz


S přátelským pozdravem každému z vás,


Jan Tamáš a Jan Bednář


PS: Chcete-li, použijte tuto zprávu k informování vašich přátel a známých. Kdyby se každému z nás podařilo najít dalšich 10 hlasů, máme možnost dojít k desetitisícům lidí.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments