POZOR! Radarové smlouvy dnes ve Sněmovně!

Na pořadu 17. schůze PS, jež začíná dnes ve 14:00, jsou i obě radarové smlouvy. Opět bez většího zájmu médií, ale tentokrát i bez hlasitější odezvy v „internetovém disentu."
 
Ovšem vzhledem k tomu, že koalice včera přišla o poslance Hinka, který měl autonehodu, je otázkou, zda na projednávání smluv vůbec dojde. Koalici totiž chybí i dlouhodobě nemocmý poslanec Kvapil, a ani na loajalitu ze strany vyobcovaných zelených poslankyň zřejmě nemůže příliš spoléhat.

 
Za současné konstelace sil tak není nepravděpodobné, že by smlouvy byly zamítnuty hned v prvním čtení (kéž by).

 
Bude tedy zajímavé sledovat, jaký postoj sněmovna zaujme, bude-li projednávání opět odloženo, a pokud ano, tak kdo to bude iniciovat a kdo to podpoří. Bez zajímavosti nebude ani reakce ČSSD, zda přistoupí na „vypárování" nemocných poslanců, na odložení projednávání, či zda se pokusí smlouvy zamítnout, a zda se přitom neobjeví několik „náhle prozřevších státotvorně konstruktivních" poslanců ČSSD, kteří v sobě objeví hrdinu, jehož posláním je zachránit svět, a „odvážně" (cena za hlas pro radar je prý 100 000,- USD za osobu) se přidají k vládě.

 
Osobně si ale myslím, že za současné situace je nemoudré a neslušné o smlouvách vůbec hlasovat, a že bylo by lepší počkat až po návštěvě Obamy. A to pro oba tábory. Situace se mění, karty se rozdávají znova a jiná je i hra, a nemá proto význam dělat ukvapená manifestační rozhodnutí.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments