Pád Topolánkovy vlády vítězstvím demokracie

Praha, 24.3.2009

Pro hnutí Nenásilí je dnešní pád vlády Mirka Topolánka vítězstvím demokracie. Vláda, která dva a půl roku prosazovala umístění cizí vojenské základny na našem území proti vůli většiny obyvatel, tak konečně ukončí svou činnost.

„Jsme rádi, že padla vláda, která ignorovala vůli většiny obyvatel. V každé vyspělé demokracii by vláda, která nemá podporu veřejnosti pro své návrhy, odešla sama a už dávno,“ říká k výsledku dnešního hlasování Jan Tamáš, mluvčí hnutí Nenásilí. „Skutečnost, že se nakonec přeci jen podařilo tuto zatvrzelou vládu dostat od moci, je velkým vítězstvím pro demokracii v naší zemi.“

Hnutí Nenásilí považuje téma amerického radaru za jedno z klíčových témat, která vedla k oslabování pozice vlády v parlamentu a také k posilování opozice.

Současně hnutí vyjadřuje obdiv poslankyním Olze Zubové a Věře Jakubkové, které měly odvahu podpořit vyslovení nedůvěry vládě.

Hnutí Nenásilí se zrodilo z aktivity skupiny českých humanistů v prosinci 2007. Jeho cílem je nenásilnými formami bojovat proti umístění vojenské základny USA na území České republiky a prosazování ideálů nenásilí. Hnutí vešlo do širšího povědomí zejména hladovkou Jana Tamáše a Jana Bednáře v květnu letošního roku, na ní navazující řetězovou hladovkou osobností celospolečenského života a pořádáním mezinárodních konferencí a dalších aktivit věnujících se problematice nenásilí, jaderného odzbrojování, prevenci militarizace vesmíru a stažení okupačních vojsk z cizích území.
Hnutí bývá někdy mylně zaměňováno s iniciativou Ne základnám.

Kontakt:
Ing. Jan Tamáš, Ph.D., tel. 776 785 839, email: jan.tamas@humanisti.cz
Jan Bednář, tel. 608 731 162, email: jan.bednar@nenasili.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments