Padouch Putin a Spasitel Marjanovič

Obvykle mě články v MF DNES nevytočí, ale každé pravidlo má své výjimky. A tou byl článek publicisty Teodora Marjanoviče ze dne 17. 3. 2014. Již jeho titulek: „Kriminálka. Hlavní padouch triumfuje, ukousl už celý poloostrov“ byl výmluvný a sliboval legraci. Nezklamal. Tendenční text jako z dílny České televize naříkal nad tím, kolik že Rusů hlasovalo pro připojení Krymu k Rusku. Dále následovalo ronění krokodýlích slz nad rychlým tempem krymského referenda a bezzubostí české vlády, která ne a ne bombardovat. Jistěže humanitárně. Nic moc. Ale potom přišel závěr článku, který vykompenzoval do té doby promrhaný čas. Jestřáb Marjanovič zjevil vojenskou doktrínu (Marjanovičovu, jak jinak), kterou rozpracoval do čtyř bodů:


1) aby zde NATO uspořádalo co největší cvičení

2) aby Praha (míněna vláda) dodala ukrajinské vládě zbraně

3) aby byla nabídnuta pomoc našich vojenských instruktorů, těch ostřílených z Afghánistánu

4) aby byla vzkříšena myšlenka amerického protiraketového radaru

 

První tři body snad není potřeba komentovat. Ten, kdo kriticky přemýšlí o výrocích politiků a snaží se ověřovat zprávy podsouvané českými médii, si názor udělá sám. Kdo si myslí, že např. Česká televize říká jen pravdu, ten dál číst nemusí. Tomu není ani rady, ani pomoci.

 

I čtvrtý bod se povedl. Americký ignorant něco nesmyslného prohlásí a český opakovač slov to roztroubí do novin. Je to hloupost, servilita nebo neinformovanost? On nevnímá celospolečenskou atmosféru? Navíc radar byl i naší jinak přeochotnou vládou nedávno prohlášený za pasé. Naprosto neprůchozí věc. A vůbec, ten radar byl svého času prezentován jako prevence proti Iránu. Ne proti Rusku. Nebo to bylo jinak? Tomu nerozumím. Třeba mi pravdoláskaři vysvětlí, proč s ním znovu haraší zrovna teď.  Že by Írán chtěl napadnout Ukrajinu? Nebo Krym? Krym napadnout může, ten je již ruský. Poraďte. Prosím, prosím, nenechávejte mě v nejistotě. I já bych si přál vítězství pravdy a lásky…

 

Na úplný závěr si pan Marjanovič nechal to nejlepší. Blíže nespecifikuje, ale protistranu označuje za gangstery. Oběti „hlavního padoucha“ jsou mu pochopitelně také jasné. Jednou z obětí bude nejspíš i on sám. Duch normalizačního Dikobrazu se znovu objevil na scéně. Už tomu k dokonalosti scházeli jen „váleční štváči“. Přitom nejvíc štve sám Teodor Marjanovič.

 

On se s harašením se zbraněmi doslova roztrhl pytel. V tom samém vydání novin Kalousek009 pomalovaný válečnými barvami kruťácky hřímá: „Proti Rusku je potřeba postupovat tvrdě a jednotně v rámci NATO, EU nebo visegrádské čtyřky.“ Slyšet ho Putin, lekne se a chytí osypky. Večer v televizi Kalousek už brzdil ve smyslu: „Budeme rýpat, ale nepřímo, jen přes EU.“  Asi náš hrdina vystřízlivěl – myslím z bojového ducha. Naposledy Kalousek škodil v Nečasově vládě, teď chce škodit v celé Evropě. Přitom jeho politický horizont a rétorika stěží stačí na diskuzi o zákazu pití alkoholu ve Sněmovně. Souhrnně řečeno: Kalousek škodí v jakémkoliv skupenství.

 

Prezident Zeman hovořil o novinářích jako o póvlu, idiotech apod. Stejně se vyjadřoval i o některých politicích. Jedno označení ovšem opomenul: váleční šílenci, lidově řečeno váleční magoři. Je ale dobré, že MF Dnes takový článek otiskla. Ukazuje to pravou tvář pravdoláskařů. Jejich guru, Karel Schwarzenberg je karikaturou demokrata. Nebo jste slyšeli, že by odsoudil ukrajinské fašisty a jejich antisemitské a xenofobní projevy? Kritizoval někdy porušování lidských práv v Saúdské Arábii, když se tam podbízel Arabům?

 

Já nejsem proruský. Možná se ale proruským stanu. Právě kvůli takovým Marjanovičům, Kalouskům, Schwarzenbergům a dalším falešným kavárenským jestřábům. Proč v našich médiích pořád šíří protiruský „pravicový“ džihád? Když po tom tolik touží, tak ať táhnou na Ukrajinu za "demokracii" bojovat sami. Demokracie přece občas žádá oběti a oni jsou ti nejvhodnější. Slova mohou proměnit v činy. Jestli to myslí vážně, nic jim v tom nebrání. A když se k nim přidá i pan Kocáb, demokracie na Ukrajině bude v těch nejlepších rukách.

 

Zbraně si tito dobrovolníci můžou pořídit na černém trhu, třeba od kosovsko-albánské mafie. Padáky dodá Kalousek a o zraněné bijce se postará zdravotnice Vlastička. Mimochodem, neví někdo o nějaké menší a levné atomové bombě? Přece se pravdoláskaři nebudou s humanitárním bombardováním patlat po troškách. Bojovní Kalousci a Marjanovičové na start. CASA má již nahozené motory. Čeká se jen na vás…

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments