Pákistán a ombudsman, jak se to rýmuje…

Co má společného volba ombudsmana v Česku se záplavami v Pákistánu?

Kresba: Cecilie ČernochováViz přísloví: "Na podělaného i kadibudka spadne". Katastrofální záplavy v Pákistánu nikoho nezajímají, protože tato země podporuje militantní islám. Veřejné mínění na Západě tuto zemi z pochopitelných důvodů nemá rádo, naši politikové od ní dali ruce pryč. Pákistánská junta by mohla obětovat nákup jedné stíhačky F-16 za 150 miliónů dolarů, což by představovalo dosavadní pomoc Západu. Jenže takovou oběť nemůže po vojenském režimu nikdo chtít. Navíc boháči i armáda na mnoha místech úmyslně protrhli hráze a nechali zaplavit chudé vesnice, aby si uchránili svá pole a vojenské objekty. Kde není stát a jeho právo pro všechny, tam bude pouze pro vyvolené.

Talibán, a možná i Al-Kaidá, po povodních dostali darem Pákistán, kde vinou hrabivosti a zlodějny přestal existovat stát. Oficiální moc reprezentuje pouze pouze hrstka vojáků a boháčů. Jediná nezkorumpovaná (a teroristická) síla v tzv. "Afpaku" je Talibán, stejně jako v Palestině je to islámský Hamás. Důvod? Ctí principy islámského práva stejně, jako to dělá v Libanonu hnutí Hizballáh. Ti se starají od armády, až po odvoz komunálních odpadků a po školství. Nedbat na vlastní kmenové rodáky a okrádat je, představuje v systému islámského kmenového práva jeden z nejhorších zločinů. Opakem je cynická korupce oficiálních představitelů v islámských zemích, za které se Západ angažuje i vojensky, a cpe jim peníze horem dolem.

Stejný začarovaný kruh k horšímu najdeme u nás. Český ombudsman bude pravicový, což by mi nevadilo, kdy by byl nadstranický. Volba ukazuje něco jiného. Klaus a komunisté mají stejnou taktiku, což není poprvé. Snaží se zabránit jmenování kvalitního kandidáta. Vůbec je nezajímají lidi, kteří se v tomto státě nemohou domoci práva. Komunisté to nepotřebují proto, že se prohlásili za samozvané a demagogické mluvčí chudých a kvalitní ombudsman by jim rušil scénář. Pravice na chudé kašle z principu, protože stát teď patří těm, kteří si jej propachtovali na 4 roky k užívání. A Klaus neměl rád úřad ombudsmana nikdy, protože vedle něj na této planetě už nikdo jiný být nemůže.

A lidi si získá ten, kdo s nimi trpí a kdo jim pomáhá. Jako v Pákistánu nebo v Afghánistánu, či v Palestině.

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments