Pane Bartáku, vy nejste stát!


Pokud o sobě prohlašoval: „Stát jsem já" absolutistický monarcha Ludvík XIV., jistou logiku to mělo a spíše než o usurpaci šlo o arogantní upřímnost. Zcela opačná situace ale nastane, pokud se tak v tomto smyslu vyjádří ministr vlády, jako to udělal ministr obrany Martin Barták, který na konferenci ve Washingtonu řekl, že ČR je proti stažení amerických jaderných sil z Evropy.

Jaká ČR, pane Bartáku? Vy jste snad republika, abyste mluvil jejím jménem? Uvědomujete si, že jste promluvil i za ty občany, kteří si přejí pravý opak, tedy stažení amerických jaderných zbraní a vůbec amerických vojsk z Evropy? Snad je nepovažujete za občany druhé kategorie, na které není třeba brát zřetel?

Pokud byste řekl, že si stažení amerických jaderných přeje vláda ČR, bylo by to sice stejně zpupné a svévolné, ale bylo by to alespoň podle pravidel. Takto řečeno je to jasný faul. A to i na ty evropské státy – partnery z EU – které na svém území americké jaderné zbraně mají a mít nechtějí. Jakým právem mluvíte za ně? Opravdu vám nepřijde ani trochu trapné něco takového prohlásit pár dní poté, co byla v Praze, za velkého tetelení se jaká že nám to byla prokázána pocta, podepsána odzbrojovací smlouva mezi USA a Ruskem? K čemu to divadlo vlastně bylo? Protože cestou udržování arzenálů se žádného odzbrojení nedosáhne.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments