Pár Věcně Veřejných otázek

Únor 4, 2011


Městský soud dnes poslal soukromý podnikatelský projekt pana Bárty Věci Veřejné na návrh společnosti Médea do insolvenčního řízení. Soukupova společnost prý návrh vzala zpět, ale soud to zatím nepotvrdil. Věci Veřejné chybu přiznaly a na pondělek slíbily nápravu:


"Je faktem, že vzhledem k administrativní náročnosti účetnictví supervolebního roku 2010, přechodu účetního roku a probíhajícím auditům došlo ke zpoždění ve splácení faktur. Závazky ke společnosti Médea a.s. budou splaceny k pondělí příštího týdne," sdělil Novinkám mluvčí strany Jakub Žižka.


Tady si můžete přečíst celý insolvenční návrh, který možná zmizí, když celá záležitost byla údajně stažena. A zde je několik skutečností z něj:


  • první nezaplacené faktury měly datum splatnosti 9. 3. 2010 a byly na částky 3 277,20 Kč a 106 306,60 Kč,  největší měla splatnost 16. 11. 2010 a byla na částku 2 124 281,- Kč, poslední ve výši 178 306,50 Kč měla být zaplacena 31. 1. 2010

  • celková částka byla 12 035 725, 70 Kč

  • faktury byly vystavovány na základě smlouvy o reklamní činnosti ze dne 12. 05. 2009

  • informace o údajných závazcích vůči PSSZ, pojišťovnám a zaměstnancům nejsou médii, které od začátku krouží kolem této kauzy, jakkoliv doloženy


Velmi zvláštní věcí je, že některé nezaplacené závazky jsou staré vlastně už jeden rok. Výkonný místopředseda VV Jaroslav Škárka sice prohlásil: "Nemáme žádné finanční problémy. Řešili jsme však některé administrativní nesrovnalosti, neshodovala se například čísla faktur. Před zaplacením jsme chtěli věc s Médeou vyjasnit, aby v tom byl pořádek. Proto nás trochu překvapuje krok ze strany společnosti Médea,"  ale to trochu nesedí.


Administrativní neprokonzultované záležitosti mohou být u věcí starých tak měsíc, dva, pravděpodobně také u nějakých nepatrných částek, co se v účetnictví ztratí. Věci Veřejné přece nemají obraty ve výši několika miliard, aby statisícové položky byly přehlédnutelné. Každý poctivý člověk by tuto záležitost řešil okamžitě, pokud by nebyl schopen splácet, tak by psal jeden dopis za druhým, kde by se snažil situaci vysvětlit, odložit atd. A Bártovi kluci podle vlastních slov rok dělali mrtvé brouky, a až teď chtěli možná konzultovat nějaké banální účetní nesrovnalosti, přičemž vůbec nerozumí, proč byl podán insolvenční návrh.


Já tomu ale tak úplně nerozumím taky. Proč byl podán ten návrh až tak extrémně pozdě? Co naši transparentní politici slíbili panu Soukupovi, že jim poskytl tímto způsobem nezanedbatelný úvěr? Je tato forma financování politických stran legální? A pokud ano, je etická?


Převzato z Modré Šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments