Pár drobností o demokracii na Ukrajině

Západní demokracie vstoupila na Ukrajinu skrze úspěšnou barevnou revoluci. Čím se tato demokracie vyznačuje?


1) Západem poměrně příznivě přijímaný oligarcha Janukovyč, legitimní prezident Ukrajiny se zničehonic najednou změnil z demokrata v lítého tyrana a nedemokrata, který nereflektuje bytostnou  touhu svého národa ztotožnit se a splynout se západním demokratickým světem. Důvodem této metamorfózy bylo nepodepsání asociační dohody kvůli nevýhodnosti původní a výhodnějším podmínkám konkurenční nabídky, čímž hrozilo zmaření pětimiliardové investice nezištných amerických investorů do demokracie a blahobytu ukrajinského lidu, ve skutečnosti do dluhové budoucnosti a vyrabování ukrajinské ekonomiky. To byl spouštěcí moment pro revoltu několika desítek tisíc bytostních většinou nájemných demokratů ze 48 milionů občanů Ukrajiny , ze kterých sice většina podmínky asociační dohody nikdy nečetla, ale přesto se cítila svým prezidentem podvedena a ochuzena.


2) Na Ukrajině proběhl s podporou západních tzv. demokracií násilný majdanský politický převrat, který byl v západních zemích přijat vstřícně a s uznáním. Kdyby se něco podobného stalo v západních zemích, šlo by o akt nedemokracie a politického terorismu. Téměř s jistotou by to bylo již v zárodku potlačeno brutální silou.


3) Hlasování parlamentu o nové vládě a odvolání legitimního prezidenta proběhlo neústavně, když část řádně zvolených poslanců byla zastrašena a z hlasování vyloučena, byly jim odebrány hlasovací kartičky a hlasovala místo nich opozice. Ústavní podmínka odvolání prezidenta nebyla dodržena, přesto byl zvolen jeho dočasný náhradník. Západní tzv. demokratické země takto nově konstituovanou politickou moc na Ukrajině přijaly jako demokratickou.


4) USA předem vybraný adept, o kterém kolují na internetu fota, kdy hajluje na veřejnosti, byl Západem  přijat jako legitimní premiér-demokrat.


5) Některé koaliční strany nové demokratické vlády se netají svým antirusismem, antisemitismem, protipolskými postoji a všeobecnou xenofobií.6) Hned jeden z prvních zákonů nové demokratické ukrajinské vlády (jazykový zákon) se vyznačuje diskriminováním menšin. Tento byl dočasným neústavním prezidentem vetován až na nátlak západních vlád kvůli své neudržitelnosti.


7) Výkon zajišťování bezpečnosti v novém státě provádějí bandy ozbrojenců, které vydíráním ovlivňují soudy. 


8) Šéfem rady bezpečnosti ukrajinského státu se stál hlavní podezřelý z eskalace  násilí při neústavním puči. Z jeho kanceláře údajně stříleli odstřelovači do bezpečnostních složek státu a současně do demonstrantů. 


9) Regionální referendum s vysokou účastí a jednoznačným výsledkem je prohlášeno neústavními orgány Ukrajiny a západní tzv. demokracií za nedemokratické.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments