Pár drobností z Ukrajiny na kanálu ČT 7

Tyto novinky nejsou možná čerstvé, ale stojí za povšimnutí.


Poslanec Ukrajinského parlamentu Ljaško se rozhodl, že odvede více práce než obyčejný poslanec. Protože se policie rozprchla (za to můžou moskali), a ta, co zbyla, raději nic nedělá. Co kdyby při vylupování banky zadržela nějakého majdanistu. Tak tento poslanec se rozhodl, že bude policii suplovat a vezme zákon do svých rukou, podle vlastních představ.

 


Už je to nějaký týden, kdy nějakou dobu Pravy sektor okupoval radnici v Charkově. Což mělo za důsledek nefunkčnost celého úřadu. Tak se jednoho dne stalo, že občané vystěhovali přivandrovalce z majdanu. Při této příležitosti bylo pořízeno několik desítek minut záznamů. Vyberu jen jeden, na kterém si můžete prohlédnout tváře revolučních gard, bez masek a přileb. Co je nejvíce pikantní, že Pravý sektor neměl celou dobu na chod města žádný vliv, přesto na radnici vznikly dvě frakce, které se nemohly domluvit, kdo bude vládnout.

 


 

Další video je z Dněpru, o kterém se nic v TV nedozvíte, pouze o údajných turistech z Ruska. Města na východě obcházejí Pravé a banderovské bojůvky. Když nemáte správný názor nebo neznáte „pozdrav“, se zlou se potážete. Není to sranda, od dopisovatele z východní Ukrajiny vím, že lidé mají strach.

 


Tady zas Dněpropetrovsk:

 

 

"Věděl jsem, že dříve bylo na jihovýchodní Ukrajině nebezpečné chodit na pokojné demnonstrace, nebezpečné vyjádřit názor, pokud  se lišil od provládního. Ale teď vím, že ulice Dněpru jsou stále nebezpečné a budu mlčet. Co se bude dít dál?"

 

Občané ztuhnou, když vidí skupinu tvrdých chlapů vyzbrojených holemi, pálkami a noži, tenhle nový typ vlastenců a ochránců. Hlídkují na ulicích a hlasitě zpívají: "Sláva Ukrajině!" Znáte správnou odpověď? "Hrdinům sláva!". Když odpovíte – přežijete. Ty, kteří neznají odpověď nebo heslo, nechtějí mluvit, nebo dokonce jen zaváhají, vyřeší "vlastenci" na místě. Přesně to se stalo minulou noc na Kirovově třídě, kde na ně zaútočilo asi 30 "vlastenců". Jedna z obětí je teď v nemocnici. Nateklý obličej je od bití, má modřiny, otřes mozku, pobodané nohy. Ale je naživu – měl velké štěstí.

 

Tajemník Rady národní bezpečnosti Andrej Parubij, dříve velitel Banderovských a nacionalistických sotní na majdanu, teď organizuje vznik Národní gardy. Kompetence Národní gardy jsou větší, než uvedla naše média, a dá se charakterizovat výrazem "děvečka pro všechno".


 

Nová výuková koncepce na školách, hlavně na západě Ukrajiny, zapouští silné kořeny. Výuka demokracie, lidských práv a plurality názorů se stává pevnou součástí mládeže.

 

 

Nakonec něco bezvýznamného:

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments