Paroubek. Uaaaáááá!

Když Karel Steigerwald před třicítkou let podepisoval Antichartu, závodní rozhlas národního podniku X v městě N svolával pracující do zasedací síně. Chtěl po nich, ten rozhlas, aby se ke Kájovi (původem syn lesníka z brdských lesů) i svým podpisem připojili.

 

Krčil jsem se v kanclu, a když rozhlas hulákal dál, sebral jsem holínky a nivelák, a šel vyměřovat cosi velmi odkladného. Na stavbu závodní rozhlas nedosáhl.

 

Ale nebylo to zrovna lehké, ten den jsem už na záchodě nebyl (hodně sevřeno), protože v zasedací síni seděli předsedové závodních organizací KSČ a ROH a sledovali návštěvnost. Podpisovost. Aby se vědělo, kdo, soudruzi, tak nějak nechápe vývoj. Což by ovšem, spolu s malérem z prověrek po okupaci, mohlo pro mě vytvořit koktejl, po kterém by se mi vyměšování mohlo hodně zlepšit.

 

No, a stalo se mi … nic.

 

Karlovi Maříkovi Steigerwaldovi se za bolševika také nic nestalo, naopak, člen SSM, celou dobu režíroval, hrály se jeho hry, pracoval na Barrandově, odkud, jak praví jeho oficiální CV, musel z politických důvodů odejít, z důvodů, které se mi nepodařilo zjistit, ale protože šel do Ústí k Rajmontovi a dál psal scénáře pro normalizační seriál Jak se máte, Vondrovi? (a vkládal Jiřině Švorcové do úst protirežimní jinotaje), tak to asi nebylo nikterak horké, pokud vůbec. Kdyby bylo, tak by se pochlubil.

 

Když nebezpečí úplně pominulo, rozhodl se Karel M. Steigerwald, že si to s bolševikem vyřídí. A tak od něj můžeme vidět titulky jako „S holemi a noži na komunisty". V listopadu jste si tuto výzvu mohli přečíst v papírovém vydání Mladé fronty D, ve stejné době, kdy mi administrátorka stáhla z hlavní strany blogu iDnes článek s titulkem „Neamerický negr v Černém domě", pro jeho nadměrnou nevhodnost, ačkoliv z článku samého vyplývalo, že modré rasisty, kteří tato zhovadilá slova vypouštějí ze svých pravicově našpulených pusinek, ostře odsuzuji a kritizuji. A že před a po něm vyšlo několik článků s titulky stejnými nebo horšími, žalovatelnými. O Steigerwaldovi se ovšem stejné říci nedá, ta myšlénka s noži a holemi se mu naopak nezdá vůbec špatná.

 

Jaromír Dufek si v článku Literárních novin „Existují dva Steigerwaldové?" všiml značné názorové pružnosti tohoto špičkového komentátora MfD. Poslanecké přeběhlíky od ČSSD vnímal svého času takto pozitivně: „…že ‚zradili dva podezřelí socialisté‘ – to vše je pýcha demokracie, nikoliv hanba." O několik řádek dále Steigerwald dokonce tvrdí: „Zrádci jsou rebelové moderní doby, rebelové svobody a demokracie."

 

Jenže po roce je už zase všechno jinak: „U nás každý, kdo má nějaký vlastní politický názor, byť třeba drobný, je náhle zásadový, jde do sporu se svými lidmi, jde ze strany, proti straně a ještě si myslí, že dělá dobře. Věční odpadlíci však strany devastují a devastují především politiku jako správu věcí veřejných." Takhle negativně to vnímá, když utečou poslanci vládně-koaličních stran.

 

Uaaaááááá!!!!

 

Jiná perla: „Jedním z nejsilnějších argumentů pro radar a rakety je právě odpor proti radaru a raketám. Když je vidím pochodovat, rebely s transparenty, s hezkejma holkama po boku, s očima, které svítí, říkám si, proud lidské naivity je nekonečný….."  (29.11.2007)

 

Takže jedním z nejsilnějších argumentů pro kapavku a syfilis je právě odpor proti kapavce a syfilisu?

 

Uaaaaááááááá!!!!!!!

 

A držte si klobouky, jedeme z kopce. Titulek: „Paroubek chce moc. Udělá cokoliv." A hned za tím:  „Stát, jaký máme, rudorudá koalice nechce. Chce stát východních parametrů, s východními vlastnostmi, s východními spojenci v čele. Jak lépe definovat to, čemu se v politice odjakživa říká pátá kolona?" (22. prosince 2008)

 

Jenže „východní parametry" – to je dnes kapitalismus jak břitva! A článek pokračuje Steigerwaldovou trvalkou: Paroubek, pečený na kmíně i na víně, fotografovaný na plédu s holou zadnicí, v trenclích s holým pupíkem, Paroubek na tisíc a jeden způsob. Co by vůbec Steigerwald dělal, kdyby Paroubka nebylo? A co by dělala polovina blogerů z iDnes?

 

A já bych pak ani nemohl dělat své Uaaaááááá!!!!

 

Steigerwald však oplývá i věšteckými schopnostmi. V silvestrovsky laděném komentáři před dvěmi léty (mimochodem – až neuvěřitelně nehumorném) si podal – hádejte koho? Ano, správně, pana Paroubka: „I o děti se stará. Mají zdarma tužky všech barev krom zlé modré a brzy dostanou na hraní roztomilé nafukovací socánky druhé generace. Děti má Jiří Paroubek velmi rád. Zvláště pro holčičky vždy najde ve svém kapsáři cukrlátko. Ne nadarmo mu přátelé škádlivě říkají Jirka Kapsář."

 

Bylo to půl roku před volbami. Nikdo ještě nevěděl nic o plukovníku Kubice, o obvinění, se kterým přišel Topolánek těsně před volbami (tak, aby ho socani nedokázali „vykrýt", jak prozradil sám Ztepilý, což ovšem znamená, že už to plánoval dlouho), že ČSSD je napojena na organizovaný zločin, obvinění, z něhož se neprokázalo ani písmeno. Kdy se Toplánek omluví? Nikdo ještě nic nevěděl o jachtě a obcování s nevinnými poupátky. Ale Steigerwald to čuchá dopředu, že jeho oblíbenec je pedouš (a s cyklistikou tohle přízvisko nic společného nemá) a že i to podsvětí tam jednou bude, to je zase ten kapsář.

 

Protože panu Steigerwaldovi do hlavy nevidíme a on se nepřizná, nelze věc jakkoliv uspokojivě rozhodnout. Komise pro etiku syndikátu novinářů se domnívá, že: „… jde o silvestrovské vydání, o evidentní ironii a nadsázku, navíc publicistický komentář, a nejde o obsah Kubiceho zprávy, ale o zvýšení mateřského příspěvku, porodné a tzv. pastelkovné, a proto je v článku zmíněna náklonnost předsedy vlády k dětem."

 

Nepochybně, k dětem náklonnost, prosím, ale k čemu ty naprosto neústrojné holčičky? A ještě nesmyslnější přezdívka Kapsář? Taková blbina, ovšem jenom do doby, kdy se z kapsáře ODS vynoří Kubice.

 

Možnosti jsou jenom tři: buďto je to opravdu obrovská náhoda, tak jedna k tisíci, nebo je Karel Mařík Libuše Steigerwald věštec, nebo si za zimních večerů, když meluzína vyje v komíně, okna bičuje déšť se sněhem a v krbu praskají polena, nečte v Třebízském, ale v policejních protokolech, nebo v archivech českých mafiánů. Nebo si v těch archivech čte ODS a spřáteleným novinářům pouští hity. Nebo dokonce na tvorbě těch archivů spolupracuje, ale to už jme se dostali moc daleko. Ovšem … na druhé straně zeměkoule se Krejčíř snaží zdiskreditovat ČSSD skrze směnky… Zkuste si sami odhadnout pravděpodobnost toho, že půl roku před obviněním z pedofilie někdo o podezřelém napíše, bez zjevného důvodu, že má zvláště rád holčičky.

 

No a protože Kája Mařík, syn hajného z brdských lesů, byl hodně upovídanej, tak tenhle syn lesníkův to možná také nevydržel. A pustil to do virtuálních kalhot Mladé fronty.

 

I když lidi toho typu, fanatiky, pro něž je Paroubek a politika jediné, na čem jim v životě záleží, pronásleduje většinou problém opačný. Teng Siao-pching, čínský vůdce osmdesátých let, pravil o nich toto: „Sedí na záchodě a ani se kvůli tomu pořádně nevyserou."

 
A možná tam také sténají, jenom tiše, jako meluzína v komíně: „Uaaáá!"

 
Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments