Petr Nečas: Ve stopách Járy Cimrmana
Včerejší MF Dnes přináší sdělení, že „Rozhovor s Paroubkem nebude“, v němž Jiří Kubík, zástupce šéfredaktora uvádí otázky, které chtěl předsedovi ČSSD položit. Nestranný čtenář musí snadno zjistit, že jde o otázky vyloženě nepřátelské, na rozdíl od rozhovoru s Petrem Nečasem, otištěného na protější stránce. Ten odpovídá na dotazy velmi vlídné, v podstatě ušité jemu na míru.

Za zastavení rozhodně stojí odpověď pana Nečase, cituji doslova „Když se bude dařit firmám, bude se dařit i jejich zaměstnancům. Vždycky jsme podporovali snižování daní, ale ne proto, že jsme chtěli takzvaně ulevit bohatým, ale proto, že je to správné. Na snížení daní, které jsme provedli my, vydělali nejvíce rodiny s dětmi, nikoli bohatí lidé.“

Pan Nečas opět předpokládá velmi krátkou paměť. Vždyť to není tak dávno, co ODS provedla svojí tak zvanou finanční reformu. Kvůli tomu, aby lidé s podprůměrnými a průměrnými příjmy obdrželi vůbec tolik, co před reformou, byla vymyšlena superhrubá mzda. Vzpomínám si, že respondent jedněch novin napsal „Mám manželku a dvě malé děti. Dostávám o tři tisíce méně než dosud, jinak jsem zdráv“. Naopak člověk s příjmy pana Topolánka si polepšil o čtyři sta tisíc ročně.

K tomu je nutné si přičíst inflaci, která měla určitě větší dopad na běžnou rodinu s malými dětmi než na pana Topolánka. V čem tedy spočívá výdělek rodin s dětmi, asi ví jenom pan Nečas.

Mimochodem – zbytek světa si vůbec nevzal příklad ze „ spravedlivé “ daňové úpravy v podání ODS a tvrdošíjně setrvává na svém nespravedlivém systému. Docela to vypadá, jakoby pan Nečas byl po našem slavném rodákovi Járovi Cimrmanovi dalším průkopníkem slepých uliček.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments