Plutokrati a jejich marionetky

Starořecký bůh Plútós je bohem bohatství a zlata. Chodí po světě a rozdává lidem bohatství, tedy zlato a peníze. Jenomže bůh Plútós je slepý a rozdává bohatství poslepu, náhodně, takže bohatství získávají většinou právě ti, kteří si to nezaslouží. Aristofanés napsal roku 388 před n.l. komedii, kde Plútós je vyléčen ze své slepoty a přestává rozdávat své dary slepě a náhodně a nedává už bohatství a blahobyt podvodníkům a chytrákům jako dosud, nýbrž je dává poctivým lidem, což ale způsobí veliké zmatky a obrovský převrat ve světě. No, nebyl ten Aristofanés před více než dvěma tisíci lety frajer? (Slovo plútós v překladu znamená: ten, který drží bohatství. Plutokracie tedy znamená vládu bohatých.)

Tak si jenom představme, co by se u nás stalo, kdyby Plútós nabyl zraku. Politici a zbohatlíci a známé tváře z časopisů a televize budou bezdomovci a z bezdomovců se stanou úspěšní poctiví podnikatelé. Jenomže Plútós je nadále slepý, takže Aristofanova vize se v praxi nekoná.

Podobnou vizi ale přece jenom před pár lety nastínil Vladimír Putin ve svém projevu v Mnichově. Pronesl: „Udělejme takové ekonomické společenství EU a Ruska, od Atlantiku po Vladivostok, bez válek, bez ideologií, založené pouze na vzájemně výhodných obchodních vztazích. My máme spoustu nerostného bohatství, vy máte vynikající techniku, tedy jeden druhému máme co navzájem nabídnout.“ (Na internetu lze nalézt onen Projev V. V. Putina a odpovědi na otázky na 43. mnichovské konferenci o bezpečnostní politice 10. února 2007.)

No nebylo by to vynikající! Není to krásná vize? A klidně by se mohla naplnit. Všichni racionálně uvažující Evropané by souhlasili. Komu tedy taková vzájemná mírová spolupráce vadí? Kdo neustále rozdmýchává nenávist k Rusku? Přece Rusko už čtvrt století není bolševické ani komunistické.

Já bych to viděl takto: Potřebují Spojené státy Evropu? Kdepak, v jejich zájmu je přece oslabit ji do bezvýznamnosti, to je v jejím zájmu. V jejich zájmu není bohatá a prosperující Evropa, nýbrž Evropa chudá a rozdrobená. Z prosperující Evropy jim totiž nekyne žádný profit.

Přesto mám takový dojem, že američtí židovští plutokrati ztrácejí soudnost, přece je dosti nelogické posílat EU do prdele, svého jediného pořádného kamaráda. Copak chtějí zůstat osamoceni? My, vládci světa, Evropu nepotřebujeme, máme zájem o jiné země a kontinenty a tam nám Evropa nemá co říci a už vůbec ne nějak pomoci, tak co s ní? Poslat jedině do prdele! (Náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová) Inteligentní člověk takové výrazivo nepoužívá ani v soukromí! A evropští politici dělají, jakože to neslyšeli a president Obama neprojevil ani tu nejmenší snahu ji okamžitě odvolat a omluvit se evropským přátelům. A naši politici, ač posláni někam, srdečně a upřímně spolupracují a podporují nadále USA, jakoby se nic nestalo, jakoby je žádná sebevětší urážka neurazila. Mají holt hroší kůži.

Ostatně si myslím, že židovští (povětšinou) plutokrati Západu nemají šťastnou ruku při výběru jak presidentů, tak ministrů zahraničních věcí. Však se jenom podívejme na Reagana, na oba Bushe, na jejich ministry zahraničních věcí, na Clintonovou, Rice, Albrightovou (právem zvanou Krvavá Madla), na Kerryho… vždyť to je vydestilovaná ubohost, jsou to slepice a šašci počmáraní. Nebo jsou tam dosazování takoví lidé záměrně? Na tak důležité posty bývali přece vždycky dosazováni vysoce inteligentní lidé, stačí srovnat americké představitele s ruskými či čínskými a hned víme, na čem jsme. Ženy samozřejmě mám rád, ale tohle jsou fakt slepice. Ále, vždyť u nás je to ještě horší. Ovšem v USA při takovém počtu obyvatel mají přece jenom více možností vybírat než my. Je smutná pravda, že na loupežení ovšem není potřebná a nutná nějaká vyšší inteligence, stačí bezohlednost a bezcitnost.

Evropa tedy odmítla Putinův návrh a pochlebuje USA, vždyť to je jasný protievropský postoj! Politici EU se ztotožňují s oním slepičím výrokem Clintonové, že „není spravedlivé, že Rusko má tolik nerostného bohatství“. Proto, kdepak nějaká spolupráce, lepší bude vojensky si Rusko podrobit, udělat z něho kolonii či podkolonii, jeho bohatství nám spadne do klína zadarmo, nač se s Rusama o jejich bohatství dělit. Nezdařilo se to Napoleonovi ani Hitlerovi, ale napotřetí se nám to ve spolupráci se zámořím podaří! A naši presstituti budou lidu vysvětlovat, že přece do zaostalého barbarského Ruska chceme přinést světlo civilizace, svobodu a demokracii. Asi tak stejně jako jsme ji přinesli do Iráku, Libye, Afghánistánu či Sýrii, že? Takže žádná spolupráce, dáváme přednost konfrontaci.

Malá poznámka k onomu západoevropskému několik staletí prosazovanému dobrodiní přinášení civilizace – s tím má západní Evropa skutečně velice bohaté zkušenosti a nejenom Indové a Číňané by mohli vyprávět, že?! Taková Čína neměla snad nikdy ve svých dějinách územní nároky, Tibet byl vždycky jejím územím, a třeba takovou Koreu by během týdne mohli snadno obsadit komplet celou, přitom to nikdy neudělali, i když jejich armády tam bývaly mockrát, vždycky se ale vrátily domů! Obchodovat s celým světem, to jo, ale velikost jejich území jim bohatě dostačovala, o připojení dalších území nikdy neměli zájem, vždyť by si jenom přidělávali starosti. Ať si tam u nich vládne kdo chce, pro nás je důležitý obchod.

Ostatně, kdyby nebylo Stalina s jeho totalitní diktaturou a Rusko by bylo Trockého a Bucharinovou svobodnou a demokratickou zemí, tož už dávno by bylo podkolonií Západu a do mrtě vyrabované. Nebo si snad někdo myslí, že ne?

Takže odmítnutí Ruska jako obchodního partnera ovšem v podstatě donutí Putina k úzké spolupráci s Čínou (a BRIC), a bude po srandě.

Komu a kam bude potom USA a Brusel přinášet dobrodiní a světlo civilizace? Asi tak na Měsíc či na Mars!

Zatím to chtějí ještě zkusit na Ukrajině. Jednotná, svobodná, hrdá a demokratická Ukrajina pod moudrým vedením Pravého sektoru a banderovců řídící se rozvážnými a prozíravými radami Bruselu a za nezištné pomoci vojenských základen USA zřízených na Ukrajině, bude to pravé ořechové, co si EU přeje. (Banderovce si osobně ještě dobře pamatuju!)

A že se našemu knížeti, Kalouskovi a podobným, fašismus a násilí líbí, to není žádné překvapení, ale u Zaorálka je to přece jenom jakési divné, i když vlastně ani ne tak moc, socani takoví byli vždycky.

Když ale ortodoxní demokrati slavnostně pronášejí, že při demokratické revoluci je násilí přece samozřejmostí, tak si připadám jako v Jiříkově vidění. Vždyť to citují z Komunistického manifestu!

Ale stejně jsem moc zvědavý, jak dopadne vyšetřování té málem stovky vražd na Majdanu. Asi ale nijak, neboť tajné služby Západu vyšetřující střelbu a mrtvé v Kyjevě jdou vyšetřovat šéfa současné ukrajinské tajné služby, který v revolučním nadšení ono střílení zařídil, nařídil a zaplatil. Takže je předem jasné, jak to dopadne – do ztracena. To když třeba vyšetřovali zřícení Dvojčat (která byla Trojčata), připsali to Usámovi. Komu to připíší v Kyjevě? Po hovoru baronky Ashtonové to Janukovyčovi připsat už nejde. No co, tak se to svede na nějaké mimozemšťany, to bude vhodné vysvětlení pro masy, když to budou hlásat v televizi, tak tomu všichni uvěří. A i když náhodou neuvěří, tak to nebude důležité. Chorý mozek senátora Štětiny vymyslel, že ministr vnitra Ukrajiny si najal a zaplatil snajpry od ruského ministerstva vnitra. Možná mu to samotný Štětina pomáhal zařídit. Aby to znělo věrohodně, mohl ještě dodat, že měl a dodnes má velmi přátelské styky s bývalými kágébáky a i s dnešní Ruskou Federální bezpečnostní službou (FSB), a že to zařídil při flašce vodky, tomu ta vyšetřující komise určitě uvěří.

No, a pokud naši Zaorálkové, Kalouskové a Schwarzenbergové budou nadále podporovat fašisty a banderovce, donutí Putina k vojenskému zásahu, copak si to neuvědomují? Nebo si to uvědomují až moc dobře a chtějí válku?

Co by na to řekl takový Thomas Jefferson? „Třesu se někdy o svou vlast, když pomyslím na to, že Bůh je spravedlivý.“

Já dodávám: Panebože, buď ale milostiv k té nevinné většině normálních Američanů.

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments