Po Wolfovi Bursík!

Leden 27, 2011

Trest pro bývalého poslance ČSSD Petra Wolfa za jeho defraudaci a podvod s veřejnými penězi vnímám nejen jako zadostiučinění. Není prostě pádnějšího argumentu, než rozsudek nezávislého soudu, nota bene tak tvrdý a jasný, jako v tomto případě, který znamená jediné: Topolánkova vláda byla vládou postavenou na politické korupci.


Kauza Petra Wolfa a dnešní rozsudek je také vysvědčením o hlouposti těch, kdo stále dokola omílají, že „pád vlády během českého předsednictví byl nezodpovědným politickým činem“. Ano, byl to možná krok vůči českému mediálnímu stádu nepopulární, ale vůči osudu této země nutný a odpovědný. Vláda, která ztratila politický mandát a stojí na poslancích, které vydírá skrze jejich osobní průšvihy, která nabízí z pozice své moci dokonce zahlazení těchto zločinů a dokonce, jako právě v případě kauzy Petra Wolfa, vyvíjí také nátlak na média, je vládou nejen nelegitimní, ale především nelegální, protizákonnou, vlastně zločinnou.


Kdy jindy má opozice povinnost zasáhnout, než ve chvíli kdy vláda zneužívá svoji moc, aby zakryla trestnou činnost politika, na jehož hlasu stojí a padá?


Udržovat takovou vládu při životě jen proto, že zrovna v té chvíli taková korupční vláda formálně předsedá EU, bych považoval za výraz neúcty jak vůči voličům, tak i vůči EU a jejím cílům. Bylo by to stejné, jako kdyby se například v Itálii zjistilo, že vládu financuje sicilská mafie a italská opozice by nečinila žádné kroky k jejímu pádu jen proto, že by Berlusconi v té chvíli zrovna konferenciéroval evropským státníkům.


Kauza ProMoPro, kdy se vesele vrabčilo v řádu stamilionů i na samotné organizaci předsednictví, aby po pádu Topolánkovy vlády a odchodu Alexandra Vondry tato zlodějina přestala, je dalším důvodem, který ještě čeká, doufejme, na svoji soudní dohru.


Neusilovat o odchod Topolánkovy vlády v této situaci by bylo nejen nezodpovědné a hloupé, ale především provinční a maloměšťácké, po dnešním rozsudku navíc i zločinné.


Doufám proto, že po dnešním rozsudku v kauze Petra Wolfa už nikdo z novinářů nebude dávat na odiv svoji hloupost a provinční zaprděnost, aby mi kdy vyčítal, že jsem jako šéf opozice v situaci vyrovnaných politických sil vyvolal hlasování o vyslovení nedůvěry vládě, která postavila svůj mandát doslova na kšeftu se svobodou svých poslanců.


Očekávám také, že se policie nyní bude zabývat i velmi podezřelými kroky někdejšího vedení ministerstva životního prostředí, kde došlo k podivnému zahlazení Wolfovy defraudace poté, co se rozhodl podporovat Topolánkovu vládu.


Kauza Wolf totiž není jen o mamonu jednoho poslance, ale především o systému, který mu umožnil obchodovat se svojí mocí!


Převzato z blogu autora na Aktuálně

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments