Počítejte hodiny…

Překlad článku Lva VeršininaMart četyrndadcatogo (2)

 

 

Přesun ruských vojsk. Hranice Stavropolského kraje.


To je vše.


Počítejte hodiny. Možná – dny.
Budou-li to Gliwice nebo Manila, Pearl Harbor nebo atentát na arcivévodu – to již nehraje roli.
Válka je na prahu.
A pokud někdo chce nyní “střílet na aktivisty” – je to ten nejpřirozenější válečný štváč.
Který jednou musí být souzen mezinárodním soudem.


To je nejlepší analýza situace v tuto chvíli.

 

Ruina zaútočí na Krym .
Jestli to bude zítra, pozítří, za dva dny, to nevím.
Ale jinak to prostě nemůže být.
Takže se to stane.

 

Oligarchové (všechna upřesnění potom), prostě nemohou napínat gumu k prasknutí: ve skutečnosti drží dnes armádu na vlastní náklady, ze svých prostředků, ale armáda je velmi drahá, a navíc (o tom se nepíše, ale je to tak) se rychle rozkládá: Někdo zběhne jen tak, a někdo (důstojníci) zběhne na Krym.


Je možné se obejít bez války?
Ne.

 

Země je na pokraji platební neschopnosti. Nemají peníze. Absolutně. Východ a Jih je velmi rozzlobený a znepokojený. Samozřejmě, mohou na ně tlačit, ale pokud jim nemají co nabídnout, je nekontrolovaný výbuch „zdola“ nevyhnutelný, a uhasit jej její čím.  Obrázek junty se hroutí, zrovna tak jako hry Západu, a pokud někdo potřebuje představovat novou “vládu” Ruiny jako ztělesnění andělů, pak pro jiné je naopak třeba (tváří v tvtář přátelům)vypustit část pravdy. A nakonec – jak jsem již řekl – je životně důležité vyřešit problém s militanty jako “samoobránci”, požadujícími moc, a s nacisty, kteří převzali příliš mnoho vlády a nechtějí znát své místo.

 

A válka vyřeší vše.

 

Pokud Kreml ustoupí, je vše jasné, není třeba vysvětlovat, a "Dom i Cholm" s díky ovládne Rusko.
Pokud Kreml neustoupí, válečným štváčům se hodí i to.

 

Smíří se i s porážkou, pokud bude hodně krve. Se stovkami, nebo lépe s tisíci obětí, aby v případě ústupu vyvolali další vlnu nenávisti k  ”moskalskému (ruskému) impériu”. Prohraná válka dá oligarchům možnost udržovat populaci na hladových přídělech  (s dobrou záminkou a vinu svalit na “Moskaly”), horkým železem spálit všechny zárodky protestu (jako zrady), kromě vhodných (zastrašených) ukázek typu Markova, Dopy a Careva, a co je nejdůležitější , decimovat řady nekontrolovatelných  „hrdinů Majdanu” ( radikálové typu Jaroše budou naopak chráněni).


Nevyhovovala by jim možnost, při které Rusko odrazí útok na Krym a postupovalo by dále na jih a východ, ale tuto variantu považují za nemožnou, protože v takovém případě by USA (a NATO) nemohli nezasáhnout ve velkém, a to je pro Kreml vážná překážka. Je pravda, že opustit Krym je pro Kreml už nemožné a takový ústup je krajně nepravděpodobný.


Ale ani v případě, že se ruští vojáci nezastaví a Západ se neodváží spustit jadernou válku, NATO nepochybně ovládne všechny regiony, které jen lze (Západ, centrum, Kyjev a pravděpodobně i jih), ustaví neonacisty (své homunkuly), a v těchto podmínkách budou probíhat „řádné volby“ (naprosté odmítnutí voleb se nedá očekávat), na roky dopředu bude ustanovena  oficiální ideologií Říše nenávist k Rusku, a hlavní slogan pro stádo – pomstít se za každou cenu. Saakašvilimu to pomohlo.


O „řádných volbách“ později.

 

Převzato z ostrova Janiky

 

Překlad: Janika

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments