Podivná zapomnětlivost ministerstva zdravotnictví

www.livejournal.com

Září 03, 2011


Kdo jste volili partaje vládnoucí koalice, tak byste měli zpozornět. Ministerstvo zdravotnictví totiž "zapomnělo" upravit definici minimálního vyměřovacího základu. Co to znamená v praxi? Zaměstnanci jsou čím dál více tlačeni do nutnosti tzv. "podnikat", aby jim neklesla reálná výplata. O zajištění důstojného stáří a nemocných se nepostará nikdo, jen ten dotyčný ze svého příjmu. Zkrátka, model USA. Takže při zrušení superhrubé mzdy (platí od 1. 1. 2008) se zvedne odvod na zdravotní pojištění tím, že více budeme platit my, jako zaměstnanci. OSVČ vybere práci zaměstancům, protože těm podnikatel nebo stát musí platit plné pojištění. Přitom se zničí i odbory, to je na tom kouzelné, a podnikatelům se zvýší "konkurenceschopnost".


Takže: kdo bude platit těch 13,5 % na jednotnou zdravotní daň? Zaměstnavatel nemá platit víc, OSVČ díky "chybě" také ne. Takže nakonec vše doplatí zaměstnanci. Nám stoupne odvod ze 4,5 % na 6,5 %. A pokud zaměstnavatel nebude odvádět nic, pak doplácíme celých 9 %. S naší zaměstaneckou peněženkou to bude vypadat následovně. Oficiální průměrný plat v ČR je nyní 23 000 Kč, ale víc jak polovina lidí na něj nedosahuje. Z tohoto platu je strháváno nyní na zdravotní pojištění 4,5 %. (tj. 1035 Kč). Pokud se udělá poměrový kotrmelec na 9 % pro zaměstnance, bude to 2070 Kč; pokud se půjde na polovinu (tj. 6,75 %), pak je to 1495 Kč proti současným 1035 Kč. Zaměstnanci mají táhnout stát; OSVČ si může vlastní činností ovlivnit výši daňového základu, a přitom skončí bez důchodu. Firmy budou nakonec platit sociální "výhody" pro zaměstnance jako v Bangladéši. Tak či onak dojde k nevyhnutelnému, tj. k podfinancování VZP. Nízké platby za pojištěnce, cílené rozkrádání nemocnic a předražené diagnózy způsobí platební neschopnost VZP za státní pojištěnce. A to znamená destrukci systému veřejno-právního pojištění. Na VZP se uvalí nucená správa. A o to nám jde, soudruzi, vytunelovat VZP. Viz náš minulý článek. Privatizace státu nás holt bude něco stát, bohatí na tom královsky vydělají, jako v USA.


Pokud si kliknete na obrázek, dostanete čistě náhodnou ilustraci vládních reforem. Somálští piráti ukořistili ruský ropný tanker. Námořnictvo Evropské Unie zde hlídkuje, ale nezasáhlo, bálo se ztrát na životech. Ruské komando humanitární ohledy nemělo: zasáhlo, osvobodilo své druhy a tanker. Zraněné a živé piráty nechali spoutané na jejich vlastní lodi, odjeli do bezpečné vzdálenosti, a pak je vyhodili do vzduchu. To je ten poslední záblesk. Pokud chcete totéž vidět na You Tube, musíte být zaregistrováni. Video není vhodné pro mladistvé pod 18 let.


Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments