Polévka pro bohaté děti

Před rokem panovalo na webových stránkách českých pravičáků zděšení. I když nikterak neoplývají politickým přehledem a racionálními přístupy, jsou to modří bolševici, srdcaři, bylo i jim jasné, že ODS v příštích volbách dostane zcela zasloužený vejprask.

Nejčastější reakce byla – nepůjdu volit, budu volit Machovce (s jasným koncem pro jejich hlas v kanálu), ať se to tedy potentočkuje.

Jak víme od ekonomů, každá poptávka nalezne po čase svou nabídku, trh je mocný a Kalousek je jeho prorok. U lidovců se mu už zajídalo ranní, polední i večerní modlení k nesprávnému Bohu, tedy sebral Severu a vyrazil hledat nějakou tu Mekku, kde by se lidé modlili k němu. Do kroku jim zpívala Vlastička.

Cesta za novým poslaneckým mandátem je zavedla k osamělému hradu nad vodní nádrží, kde z okna na vodní hladinu zadumaně hleděl kníže pán, v kamizolce, kouřil fajfku a přemýšlel, kam by se na hodně stará kolena vrtnul, když zelená lodička, která ho předtím dovezla do Černínského paláce, se právě potopila a jenom šírá kola po ní roztáhnula. A také trošku biomasy se na hladině pohupovalo.

Zanechme blbnutí klerikálního a začněmež blbnout literárně.

Jaroslav Hašek napsal povídku Jak u nás vařili bramborovou polévku pro chudé děti. Kníže Robert se v ní rozhodne pokračovat v rodinné tradici a vlastnoručně uvařit polévku pro poddané a chudé děti. (První paralela: pravicová mládež je skutečně chudá, duchem, a hladová, po novém vůdci, když ten starý se jim spustil s bukvicemi.)

Před shromážděnou omladinou slavnostně oškrábe prvni brambor (paralela druhá – program TOP 09 coby bramboračka) a dokončení polévky svěří policajtovi Pazourkovi, protože se potřebuje projet (schrupnout). (Paralela třetí: takhle nějak to u TOP 09 funguje, kníže provedl slavnostní výkop a díla se ujal policajt Kalousek.)

Jenže policajt Pazourek si pošle pro kořalku, zchlastá se pod obraz a také usne. (Paralela čtvrtá je naprosto jasná.)

Dětičky využijí Kalouskova spánku, začnou dělat binec, to tahle pravicová mládež umí nejlépe, a vhodí do kotle Kalouskovy, pardon, Pazourkovy vysoké boty. (Paralela pátá: celý projekt TOP 09 je samozřejmě bota.)

Kníže po návratu z projižďky, vyhládlý, se pustí do polévky. Když však spatří v kotli plovouci boty, zařekne se, že polévku již nikdy vařit nebude. Tóstaneš nyc. (Paralela šestá: už by bylo na čase, aby pravicové blbnutí nechal na Nečase.)

Pravice a pravicové strany v Česku skutečně připomínají nějakou směšnou, šílenou, satirickou parodii na politiku: namísto rozumných východisek ze současné krize nabízejí jenom z klobouku vytažené pokusné králíky, nesmyslné recepty, které zatím pokaždé selhaly, nové i staré herce coby trapné ochotníky. Celé tohle divadlo slouží jedinému: dostat se k moci, nasypat bohatým, ti pak zase nasypou nám. Takhle to na pravici vždy chodilo a chodí. Udržet stávající prohnilý a zkorumpovaný režim za každou cenu.

Bramboračka s vyvařenejma starejma botama.

 

Převzato z blogu autora na idnes.blog.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments