Politicky korektní spam

Včera večer poštou ranní, přišel mi spam kapitální


Spolu s objednaným a zaplaceným listopadovým číslem časopisu Dějiny a současnost mi včera přišlo i neobjednané a nezaplacené zvláštní vydání k příležitosti 20. výročí Listopadu 1989. Proč něco posílají bez zeptání? Nechtějí riskovat, že by příliš velký nezájem vrhl stín pochybnosti na všeobecný vděk z příchodu nových pořádků, nebo si v redakci jen neumějí připustit, že by někdo mohl nemít o Pravdu zájem?


Každopádně je pěkně předznamenání měsíce česko-kapitalistického přátelství, ve kterém se na nás bude ze všech stran valit prorežimní propaganda bagatelizující stinné stránky režimu nového a obviňující ze současných zlořádů režim minulý a přes dvacet let od moci odstavené komunisty, měsíc soustavného ujišťování o tom, teď už máme, co jsme chtěli, že to chceme právě tak, a ne jinak, že to tak chceme všichni, a že jsme tak chtěli vždy.


Nebude před tím úniku. Nepříliš vábnou realitu dneška lze změnit jen těžko, proč se však nepokusit o změnu myšlení lidí, o změnu jejich vnímání reality? Stačí vlastně málo: natlouct lidem do hlavy, že doslova vše je lepší, než komunisté a reálný socialismus, bez ohledu na to, jak moc to není k žití.


Vzato kolem a kolem, ten spam od DaS je nakonec ještě nevtíravá selanka proti tomu, co nás pravděpodobně v příštích týdnech ještě čeká, a před čím nebude úniku.

Převzato z blogu Tribun

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments