Politický masomlejn 2009 – 17. týden
Český zástupce jako první opustil ženevskou konferenci proti rasismu a xenofobii na protest proti projevu íránského prezidenta Mahmúda Ahmadínežáda, v němž mimo jiné kritizoval „apartheidní a rasistické praktiky“ Izraele. Českého vyslance okamžitě následovali vyslanci dalších západních zemí.  Ostatní delegáti íránskému presidentovi během jeho projevu několikrát aplaudovali.  Mirek Topolánek si poté zajel do Jeruzaléma pro pochvalu.

Opěvovaný Václav Havel dostal další německou cenu za hájení svobody.  V rozhovoru pro tisk také zmírnil svá předchozí kladná vyjádření na adresu ODS, to však nezabránilo prezidentu Václavu Klausovi, aby své bývalé straně nevmetl do tváře, že se mění v novodobé Občanské hnutí. „Nová“ ODS oslavila své osmnácté narozeniny, prostřednictvím Martina Římana se přiznala k podvodu na voličích jménem rovná daň a pražský radní Milan Richter sdělil voličům, že "starostou má být největší boháč".  Její europoslanec Jan Zahradil pak varoval voliče, že hlasy pro Zelené a KDU-ČSL jsou ztracené. Trochu mě mrzí, že ve svém výčtu zapomněl ještě na jednu stranu. „Opoziční“ lidovci se sice trochu zlobili, ale jejich způsob volební kampaně (urob si sám) i volební agenda (zlevnění elektřiny pomocí odsátí dividend z ČEZu) dávají za pravdu spíše Zahradilovi.

Chování vlády v demisi připomíná totalitní řádění. Vláda na poslední chvíli provádí personální čistky, přiděluje korýtka zkrachovalým věrným a hlavně roztáčí miliardy. Do druhého kola pustila „tunel století“ jménem Tendr na odstranění starých ekologických škod za více než 100 miliard korun, který hrozí, že z Česka budeme mít Veolialand, pokračuje v privatizaci ČSA, z níž vyřadila ruský Aeroflot, a schválila nákup čtyř španělských letadel za 3,5 miliardy korun bez výběrového řízení. Deset miliard jde na zateplení bytů a domů, miliardu dolarů půjčky dostane Mezinárodní měnový fond. K předvolební zteči populistických slibů navíc zavelela překvapivě ministryně zdravotnictví Dana Filipiová svým slibem zvýšení platů zdravotním sestrám o 2500 Kč.

V Praze byl zatčen a obviněn  z  podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení lidských práv a svobod  bývalý člen Ku-Klux-Klanu David Duke. Poté byl vyhoštěn z ČR.  Co však budeme dělat s devadesáti procenty příznivců pravicových extrémistů ve státní správě, o nichž nás informoval ministr Michael Kocáb?

Dva ze sedmi žalobců v kauze „justiční mafie“ stáhli svoji žalobu na Marii Benešovou. Tvrdí sice, že je to jen proto, aby si na nich Benešová nepřipisovala „politické body“, podle mého názoru však usoudili, že tato kauza poškozuje jejich pověst. Advokát Roman Polášek si za práci pro státní podnik České lesy účtoval devět tisíc korun za hodinu. Přišel si tak díky této zcela neobvyklé odměně na miliony korun. Ústecký soudce Jiří Berka vyfasoval 12 let a propadnutí majetku, vysoké tresty dostali i ostatní členové „severočeské konkursní mafie“. K devíti a osmiletému trestu byli odsouzeni také manažeři H-Systému Vítek, Tůma a Eliáš. Naopak podnikatel Tomáš Pitr na svůj trest teprve čeká. Policie ho totiž není schopná dopadnout i přesto, že údajně často jezdí do České republiky a dokonce tu zakládá nové firmy.

Další skandál v nekonečné řadě řeší česká armáda. Tisk obvinil elitní jednotku vojenské policie v Afghánistánu ze zbabělosti, a z toho, že její snajpeři chodili na „lov teroristů“, aby si udělali zářez na pažbě. Při bližším zkoumání se ukazuje, že práce novinářů nebyla příliš kvalitní, ovšem poměry v této jednotce i úroveň jejího velení a řízení podle všeho není na zrovna obdivuhodné úrovni.

Mezinárodní měnový fond se za půjčku jedné miliardy euro od české vlády (a sumárně jednoho bilionu dolarů od zemí OECD) odvděčil předpovědí, že světu bude nejhůře od druhé světové války a české hospodářství klesne o 3,5 procenta. Přestože se ministerstvo financí stále drží mnohem nižších hodnot, objevily se odhady bankovních analytiků, že letošní deficit vzroste na 200 miliard a nezaměstnanost na 10 %. Důsledky nereálných odhadů, podvodných praktik a nesmyslných vládních výdajů na megalomanské projekty se začínají projevovat. Krutá realita, dávkovaná zmanipulovanými médii po kapkách, vyplouvá na povrch.

Průmysl se zatím dále propadá, podniky vesele propouštějí. Zdražují penzijní fondy, začínají klesat sazby hypoték. Farmáři se chystají protestovat proti zhroucení výkupních cen mléka, které hrozí zahájit další kolo vybíjení krav.

Prodej léků vzrostl meziročně o pět procent, tržby za léky o více než čtrnáct procent. Praktický efekt zavedení zdravotnických poplatků v praxi! Zdravotní pojišťovny ovšem svoji úlohu plní, stojí pevně na stráži kapitalismu, a místo aby hlídaly peníze svých klientů a kleply přes prsty farmaceutické firmy, hrdinně pokutují zdravotnická zařízení za nevybírání poplatků. Lékařská komora odsoudila tzv. protikrizový balíček ve zdravotnictví. Podle komory bude totiž znamenat snížení příjmů systému a zvýšení zisků farmaceutických firem.

Policie zatkla bosse arménsko-čečenské mafie. Jednotlivci přispívají na romskou rodinu, která byla obětí žhářů, desetitisíce podepisují petici na podporu starostky Chomutova. Jsme rasisti? A můžou si za to Romové sami? Na ředitele ČT kandiduje 22 lidí, mezi nimi i Jana Bobošíková, bude se volit i pět nových radních rady ČT. Ministerstvo kultury podle NKÚ nekontrolovalo hospodaření církví. Ropákem roku se stal pražský primátor Pavel Bém. V ČR vzniká nová politická strana – pirátská. Svět se zbláznil, připravte se na proměnu!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments