Politický masomlejn: 28. týden

Hlavní událostí týdne byl samozřejmě podpis smlouvy o radarové základně, kterému se věnujeme v samostatných komentářích, a zcela jistě jej bude glosovat i Tribun ve svém „Co týden dal a vzal“. S touto zprávou samozřejmě vůbec, ale vůbec nesouvisí informace o tom, že nám Rusové utáhli kohoutky.

Vládní činitelé ovšem nezaháleli, a přes všechny své řeči o šetření nadále vydatně pouštěli žilou státní kase i peněženkám občanů. Dozvěděli jsme se tedy mimo jiné, že vláda vyčlenila 13 milionů na předvolební kampaň koalice z veřejných prostředků, že samostatné Kosovo bylo vládou nejen schváleno, ale i podpořeno 100 miliony, a že ministr Petr Gandalovič ruší dětem levné mléko do škol. Ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek nám také sdělil, že regulované nájemné vzroste rychleji, než bylo schváleno.

Jiné starosti měl předseda Zelených a místopředseda vlády Martin Bursík. Nejprve neočekávaně oznámil, že se na podzim bude konat mimořádný sjezd této vládní strany, aby byl poté obviněn svými oponenty, že přes prostředníky zakládá nové organizace a tím si vytváří nové loajální delegáty. Při této užitečné činnosti asi trochu nestíhá jiné své povinnosti, neboť jak jinak si vysvětlit, že se z výkladní skříně jménem Šumava stává mezinárodní skandál?

Do pozadí také ustoupila krize v justici, přesto její projevy nenápadně probublaly do médií. Justiční mafie totiž domlouvala další postup při soudním odvolání a ministr spravedlnosti odvolal z funkce šéfa českých věznic, protože mu hrozí „tepláky“.

A tak jedinou optimistickou jistotou zůstávají Svědkové Jehovovi, kteří se v hojném počtu sešli na Strahově, aby sebe navzájem i nás ostatní společně ujistili, že konec tohoto světa a ráj pro vyvolené je na dosah ruky.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments