Politický masomlejn: 30. týden

V minulém týdnu pravděpodobně definitivně vychladla kauza Čunek, když Karel Schwarzenberg vyjádřil svoji spokojenost se zprávou agentury Kroll a na námitky Miroslava Kalouska odpověděl, že audit se měnit nebude. Ministryně Parkanová se zúčastnila zkoušky protiraketové obrany USA, která dopadla dle našeho tisku úspěšně. Něco nám tam však nehraje. Ministr školství Ondřej Liška prý přivezl z Bruselu 2 mld. Kč na vědu, zatímco neziskové organizace na totéž marně čekají. Liškova stranická kolegyně Dana Kuchtová oznámila svou kandidaturu na předsedkyni strany Zelených, jeho stranický a vládní kolega Martin Bursík nestojí stranou a mobilizuje své příznivce. Ministr vnitra Langer se snaží svérázným způsobem řešit jím způsobenou personální krizi a prosadit svoji reformu policie. Dosud takřka neviditelný ministr kultury Jehlička oznámil, že Kaplického blob nebude. Na to zareagovalo vedení knihovny tím, že zváží podání trestního oznámení na pražské zastupitelstvo za neplnění vlastního usnesení. Premiér Topolánek podniká inspekční cestu po ministerstvech a nešetří chválou. Pokud tě nikdo nechválí, pochval se sám, říká si asi.


Prezident Václav Klaus nejprve poradil Belgičanům, aby se inspirovali jeho vyjednávací taktikou, aby si poté nedal poradit od polského presidenta Kaczyńského a nezměnil své odmítavé stanovisko k Lisabonské smlouvě.


I v opozičním táboře bylo rušno. David Rath zahájil předvolební kampaň s heslem vyléčím vás od Bendla a Jiří Paroubek prohlásil, že sociální demokracie po svém vítězství zruší reformy, ale s radarem to asi jen tak nepůjde. Bývalý poradce bývalého premiéra Doležal půjde opět před soud a bývalému poslanci sociální demokracie a současnému konsttruktivnímu přeběhlíkovi Wolfovi vykradli kancelář.


Špatné zprávy ekonomického charakteru se pomalu začínají objevovat i v ČR. Praha se díky rostoucímu kursu koruny a inflaci dostala do třicítky nejdražších měst světa, o to horší to bude mít více než tisíc zaměstnanců firmy Siemens, která oznámila, že odchází ze Zličína. Statistici také hlásí nižší odhady růstu HDP a pokles zájmu o hypotéky a nové byty. Toho si všiml i Vlastimil Tlustý, varuje Mirka Topolánka před ekonomickou krizí a vyzývá ho k vládní reakci.


V severních Čechách si místní politici a podnikatelé postavili „vládní čtvrť“ se zákazem vjezdu. Strážníci budou muset mít maturitu a nebudou moci měřit rychlost. Právník Teryngel zůstává ve vazbě a čelí dalším obviněním. Žalobce Ištván vyhrál soud nad vrchní státní zástupkyní Veseckou a vrátil se z Olomouce do Brna. Na podzim již asi v ČT neuvidíme Zuzanu Bubílkovou a její Co týden dal.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments