Politický masomlejn: 31. týden

Ač je vláda na dovolené, dozvěděli jsme se, že Mirek Topolánek s Ivanem Langerem poletí na olympiádu do Pekingu, předsedovi KSČM se ovšem nelíbila tibetská vlajka na premiérově klopě a obvinil Topolánka z pubertálních provokací, které poškodí občany a ekonomiku ČR. Premiér se také dostal do prudké mediální přestřelky s Jiřím Paroubkem, který vládu obvinil, že nás zavedla do měnového rizika, Topolánek kontroval tím, že největším rizikem by byla vláda ČSSD, aby se poté od Paroubka dozvěděl, že Česko živí průmysl, a ten potřebuje euro. NATO sice nemá peníze na přepravu českých vrtulníků do Afghánistánu, zato Ministerstvo obrany jich má asi dost, takže čeští vojáci dostanou obrněné transportéry za miliardu, samozřejmě bez výběrového řízení, protože to strašně spěchá. To ministr Gandalovič má jiné myšlenky, těší se z nového bydlení.


Předsjezdové a předvolební vření ve Straně zelených pokračuje – Stropnický se spojil s Kuchtovou, ta prý bude hrát podle jeho not, vládní úředníci nadšeně vstupují do SZ, předsednictvo SZ schválilo nové stanovy, Ondřej Liška vyjadřuje v tisku zásadové postoje – a všem dohromady to asi nebude nic platné, protože jejich voliči jich mají plné zuby.


Prezident Václav Klaus vydal svou antiekologistickou bibli v ruštině, vytrvá ve svém odporu vůči Lisabonské smlouvě a očekává ratifikaci americké vojenské základny v Parlamentu. Bývalý prezidentův mluvčí Hájek hájil prezidenta před pomlouvačným filmem o opoziční smlouvě, zkrachovanci a zaprodanci měli tu drzost oponovat. Je to pozoruhodný úpadek, protože dosud bylo dobrým zvykem, že si pan prezident psal svá dementi sám.


Pohodové a levné parlamentní prázdniny narušila zpráva, že v archívech státní bezpečnosti figurují čtyři poslanci a jeden senátor. Samozřejmě se v médiích objevily četné názory, že tři poslanci a jeden senátor za ODS jsou tam omylem a nic zlého nespáchali, zato sociální demokrat Ploc je odporný udavač, který by měl být pro výstrahu ihned zastřelen.


U ČSSD bylo i přes okurkovou sezónu také živo. David Rath nejprve vyzval ministra Julínka, aby dělal experimenty raději na myších, aby na něj později prasklo, že mu bývalý opilecký poslanec a pozdější ředitel středočeské VZP Petr Kott přihrál smlouvu na ordinaci. Ministerstvo vnitra zaregistrovalo Sdružení přátel Miloše Zemana a Miroslav Šlouf se musel hájit před revizní komisí ČSSD kvůli jeho podpoře Václava Klause a schůzkám s jeho kancléřem Weiglem.


Na poplatcích ve zdravotnictvích se vybralo překvapivě hodně peněz, máme z toho všichni jistě radost, stejně jako důchodci, kteří dostali přidáno 470 Kč k důchodu. Doufáme, že pochopí, komu za to mají děkovat, a koho mají volit. Pracovníci sociálních služeb jsou naopak nespokojeni s podfinancováním a vyhlásili generální stávku.


Ředitel Národní knihovny Vlastimil Ježek se nechce vzdát blobu, zatímco zběsilý metrosexuál a pražský radní Milan Richter provádí personální čistky. Nezištný fanoušek Jiřího Čunka Roman Vaškůj byl odsouzen za daňové úniky, advokát Jiří Teryngel byl naopak propuštěn a policejnímu prezidentovi Oldřichu Martinů pro změnu vykradli auto. Strážníci prý budou moci vybírat pokuty za rychlost, ale peníze odvedou státu. Na českých silnicích zemřel v minulém týdnu rekordní počet lidí.


Přesto, že potraviny razantně zdražily, české děti ztloustly za posledních pět let o polovinu. Borůvky se stávají průmyslovou a tudíž nedostatkovou surovinou. Do českých lesů se vrátily šelmy.0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments