Politický masomlejn: 34. týden

Vrtění gruzínsko-osetinským konfliktem pokračuje i na domácí politické a mediální scéně. Nejvíce vybočil z řady pan prezident, když si dovolil kritizovat gruzínské vedení za vyprovokování konfliktu i naši vládu za jednostrannou podporu Gruzie. V rozhovoru pro Kommersant si také troufl říci, že Rusko není Sovětský svaz, nepředstavuje pro ČR reálnou hrozbu, a že tam již dávno nemají komunismus. Jak se dalo čekat, byl patřičně "vyvážen" naší mediální mašinerií – Českým rozhlasem, Českou televizí, iDnes, iHned, Respektem, Reflexem, Neviditelným psem, Týdnem… Zajímavé je v této souvislosti i načasování informace o tom, že ruské vydání Klausovy "klimatologické" knihy sponzoroval ruský ropný koncern.

To bývalý prezident Václav Havel je přesvědčen, že Putin je diktátor, Gruzie musí zůstat svobodná a Rusko je pro nás stále nebezpečím. Premiéru Mirkovi Topolánkovi zase schází v Klausově stanovisku zmínění podílu Ruska na krizi a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg jej za jeho postoj zkritizoval a požaduje sladění zahraniční politiky. Vláda také vyzvala Rusko k urychlenému stažení z Gruzie a odhlasovala 150 milionů korun humanitární pomoci pro Gruzii.

V souvislosti s gruzínsko-osetinským konfliktem se opravdu vyznamenal senátor Jaromír Štětina. Při rozhovoru z Gruzie obvinil Rusko z agrese, přirovnal ji k k okupaci Československa v roce 1968 a dokumentoval to časovým snímkem, který měl dokazovat, že si vlastně začali Rusové. Poté se ovšem zjistilo, že doslova opsal dokument ministerstva zahraničí Gruzie a ze lži byl nepřímo usvědčen dokonce i Parlamentním institutem.

Nejen válkou živa je vláda, takže naši ministři stihli sebrat dětem dotace na školní mléko, ztrojnásobit dotace na opravy panelových domů, seškrtat peníze na výstavbu silnic a dálnic i přijmout kosovského ministra zahraničí.

Poslanecká sněmovna na mimořádném zasedání mimo jiné schválila tzv. zelené karty pro zahraniční pracovníkyzpřísnila podmínky pro poskytování podpor v nezaměstnanosti a usnadnila policii možnost vtrhnout lidem do soukromí. Díky vzpouře pěti koaličních poslanců také překvapivě schválila prodloužení poskytování rodičovských příspěvků těžce nemocným dětem do patnácti let věku.

Předseda ČSSD kromě rodinných problémů řešil i další vnitrostranické problémy jménem Šlouf a Gross. Ten první hájil před revizní komisí svou další stranickou existenci a agitoval proti Jiřímu Paroubkovi, ten druhý se svěřil novinářům s tím, že jednal o americkém radaru a  podporuje jeho výstavbu.

Dopravní podnik Ústeckého kraje chce po Ústeckém kraji miliardové odškodné za vypovězení smlouvy, podezření na další stamilionové škody vyplouvá na povrch v Lesích ČR. Zaměstnanci Siemensu Zličín stávkují proti propouštění a nízkému odstupnému, které jim firma nabízí. Reálné platy v ČR loni poklesly takřka nejvíce v celé EU, to ovšem nebrání stovkám vietnamských stavebních dělníků, aby se k nám hrnuli budovat kapitalismus. Chrenkova zdravotní pojišťovna Agel má problém s náborem nových klientů a přitvrzuje v náborové kampani. Úřad pro hospodářskou soutěž povolil fúzi Plusu a Penny. Čeští akvabelové poprvé vystoupili v Pekingu.


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments