Politický masomlejn: 42. týden
 

Dramatickému týdnu dominovalo volební klání. ODS nabízela „osvědčené hejtmany“ a strašila návratem komunistů,  ČSSD nabízela svržení vlády. Lidovci a Zelení v podstatě žádnou viditelnou předvolební kampaň v médiích nevedli, s jedinou výjimkou poslance Ludvíka Hovorky, který vyzval voliče, aby nevolili ODS. Předvolebním „zpestřením“, kterého se chytla provládní média v zoufalé snaze zabránit porážce ODS, pak byla tragická událost v hotelu Monarch. A poté se postupovalo podle Švejkova „…to je bratr toho zabitýho, to musí bejt taky pěknej lump“!  Volební debakl vládních stran nakonec ukázal, že taktika ČSSD a nemohoucnost stran vládní koalice přinesla své ovoce. Pozice Mirka Topolánka, kterému voliči vystavili jednoznačný účet za dva roky vládnutí,  se stala prakticky neudržitelnou.

 

Mirek Topolánek se ovšem také projevil jako skvělý finanční analytik. Poté, co se poradil se svými kolegy,  prohlásil, že finanční sektor je zdravý. Podpořil ho i ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, který vyjádřil svůj optimismus o budoucnosti Západu. To prezident Václav Klaus o finanční krizi opět usilovně a moudře mlčel, zato velmi zasvěceně hovořil o enviromentalismu, Evropské unii, Rusku, Gruzii, americkém radaru a Těšínsku. Následovaly zprávy o ztrátách KBC (mateřská firma ČSOB), návrhu na zvýšení vládních garancí vkladů, likvidaci dalších českých firem a černém pátku na pražské burze. Jiří Pehe v souvislosti s finanční krizí naprosto oprávněně píše o noční můře, slepé uličce a nárazu do zdi.

 

České předsednictví EU bude prý stát 3,3 miliardy korun.Vláda musí vrátit restituentovi zámek v Kolodějích. Farmářka Havránková zvítězila nad vládou ve vleklém sporu a získala za své pozemky potřebné pro výstavbu dálnice do Hradce Králové požadovanou náhradu. Již druhý náčelník prezidentské vojenské kanceláře v řadě byl obviněn  ze zpronevěry. V důsledku neplacení prvních tří dní pracovní neschopnosti sice ubylo neschopenek, ale prodloužila se doba léčení. Antimonopolní úřad vyšetřoval sám sebe kvůli porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže. Jestlipak dá sám sobě pokutu za porušení zákona?

 

Žloutenka se přestěhovala do Olomouce, černý kašel se stále rychleji šíří hlavně mezi dětmi. Shořela část Průmyslového paláce na pražském Výstavišti, škoda je odhadována na více než jednu miliardu korun. Je to další pokračování „války gangů“? Do České republiky se (prý natrvalo) vrátila skvělá spisovatelka a světoběžnice Dominika Dery.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments