Pomoc cizině nás přivádí blíže k hospodářskému kolapsu
Červen 24, 2009

Minulý víkend americký Kongres přijal zákon o dodatečných válečných výdajích. Náš současný president v urážlivém gestu všem, kteří volili kandidáta míru, posílá dalších 106 miliard dolarů, které nemáme, na pokračující krveprolévání v Afghánistánu a Iráku, a to, aniž by měl jenom náznak plánu na to, jak dostat naše vojáky domů.

Mnoho z mých kolegů, kteří se mnou hlasovali proti všem požadavkům minulé vlády na válečné výdaje, začalo náhle zpívat úplně jinou písničku. Tvrdošíjně zastávám názor, že hlas pro válečné výdaje je hlasem ve prospěch války. Kongres má své ústavní představitele na vodítku jenom tím, že má moc schvalovat výdaje, a pokud i nadále pokračuje v těchto nebezpečných zahraničních intervencích, jejichž konec není v dohledu, tak zadělává na to, že teď čelíme totálnímu hospodářskému kolapsu.

Podle způsobů, jakými utrácejí peníze, to vypadá, že cílem Kongresu a této vlády je právě takový kolaps. Washington neúnavně utrácí doma, přičemž poskytuje finanční pomoc a znárodňuje vše, co se mu dostane do rukou. Nalévání peněz cizím státům a Mezinárodnímu měnovému fondu obsažené v tomto zákoně může být nazváno jako přímá pomoc cizině!

A tak zatímco Američané bojují s nejhorším hospodářským propadem od velké krize třicátých let, tento zákon posílá 660 milionů dolarů do Gazy, 555 milionů do Izraele, 310 milionů do Egypta, 300 milionů do Jordánska a 420 milionů do Mexika. Nějakých 889 milionů bude posláno OSN na tzv. „mírotvorné“ mise. Takřka miliarda dolarů bude poslána do zámoří, aby udržela globální finační krizi vně našich hranic. Skoro 8 miliard dolarů bude utraceno, aby se zabránilo „potenciální chřipkové pandemii“, z čehož se může vyklubat povinné očkování, u nějž není rozeznatelný žádný jiný důvod, než obohacení farmaceutických firem, které vyrábějí vakcinu.

Snad nejostudnějších je 108 miliard dolarů garancí půjček pro MMF. Tyto nové záruky umožňují této destruktivní organizaci pokračovat v utrácení peněz daňových poplatníků, aby podporovala zkorumpované vládce a pokračovala ve svých škodlivých ekonomických metodách v zámoří.

Posílání peněz amerických daňových poplatníků Mezinárodnímu měnovému fondu škodí nejen našim občanům, ale existují důkazy, že škodí i těm, kterým by mělo údajně pomáhat. Současně s půjčkami od MMF přicházejí z jeho strany keynesiánské požadavky.  Je to fantasmagorická hospodářská politika, která právě dostává na kolena naši zemi, a MMF vystupuje jako trójský kůň, který ji vnucuje ostatním. Možná největší potíží je ten fakt, že lídři v obdarovaných zemích mají tendenci dát více na přání mezinárodních elit, než na tužby a potřeby svého vlastního lidu. Argentina a Keňa jsou dva případy zemí, jež poslechly příkazy MMF a přivedlo je to až na hranu útesu. MMF často doporučuje devalvaci měny chudším státům, jež ty zchudlé ještě více zdrtí. Existuje také dlouhý seznam brutálních diktátorů, jež MMF vesele podporuje a podpírá úvěry, které dostávají jejich utlačované obyvatelstvo do ohromujících dlužných částek, aniž by to přineslo nějaký viditelný hospodářský prospěch.

Nekupujeme si nic, než zlo a globální útlak tím, že posíláme peníze z našich daní Mezinárodnímu měnovému fondu. Ani zmínka o tom, že neexistuje žádný ústavní podklad pro to, abychom to mohli dělat. Naše pokračující přítomnost v Iráku a Afghánistánu nás nečiní bezpečnějšími doma, ale ve skutečnosti podminovává naši národní bezpečnost. Byl jsem rozhodně proti tomuto zákonu a byl jsem zděšen, že byl přijat tak snadno.

Dr. Ron Paul je republikánský kongresman z Texasu a častý přispěvatel do Global Research.

Zdroj: Global Research

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments