Pomozme potřebným!

Plat poslance byl vždy jen symbolickou odměnou ve srovnání s tím, jak těžká a zodpovědná jeho práce je, ovšem poté, co si vládou podvedení poslanci omylem schválili snížení platů, stala se situace neudržitelnou a hrozí, že v poslaneckých řadách vypukne humanitární katastrofa. Jak závažná situace je, odhalil poslanec Petr Skokan, který se již nemohl dívat na to, v jak nelidských podmínkách musejí jeho kolegové pracovat, když přiznal, že „někteří poslanci nemají ani na to, aby dojížděli do Prahy.“


V řadách zoufalých poslanců se údajně množí sebevražedné pokusy, přibývá osobních bankrotů a sněmovnou obcházejí exekutoři, kteří zabavují kravaty, chlebíčky a plnící pera (toho využil prezident Klaus, který v převleku za exekutora rozšiřuje svoji sbírku trofejních per); několik poslankyň bylo nuceno prodat svoji bižuterii a jedna dokonce své panenství.


Poslanci si samozřejmě uvědomují, že každý se má starat především sám o sebe, a tak již připravují potřebné změny zákonů (stále je příliš mnoho příliš vysokých dávek a příliš nízkých daní), které, jak přislíbila předsedkyně sněmovny, budou projednány v režimu legislativní nouze. Dá se očekávat, že opozice se v tomto případě zachová státotvorně a normu podpoří, bohužel však nelze spoléhat na zákeřný Ústavní soud ani prezidenta republiky, jehož sbírka per ještě není zcela kompletní.


Proto je třeba mít připravený „plán B“ a já pevně věřím, že nejsem jediný, kdo ví, jaká je jeho občanská povinnost, a že tento národ nenechá své poslance na holičkách. Vyhlašuji proto pod heslem Národ sobě záchranou operaci na pomoc poslancům. Její součástí bude peněžní sbírka, na kterou lze přispět i zasláním DMS s textem POSLANEC, dále televizní show s názvem Chcete mě?, ve které se budou moci diváci ujmout opuštěných a zubožených poslanců a vzít si je k sobě domů, a v neposlední řadě projekt Adopce na dálku, který nabídne dobrým lidem doma i v zahraničí možnost přispět vybranému poslanci na dopravu, manžetové knoflíčky a pastelky.


Je ovšem třeba myslet i na budoucnost, a proto, aby se podobná situace nemohla již nikdy opakovat, bude založen nadační fond Poslanec v tísni, z jehož prostředků bude hrazena péče o přestárlé a osamělé poslance, financován boj proti sociálnímu vyloučení poslanců, ale především bude sloužit jako záruka toho, že již nikdy žádný poslanec nebude čelit hrozbě chudoby, neboť tato traumatická zkušenost by mohla negativně ovlivnit svobodné vykonávání mandátu.


Vyspělý národ se totiž pozná právě podle toho, jak se umí postarat o své poslance. Jsem přesvědčen o tom, že Češi v této zkoušce obstojí.


Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments