Postřelen a nevoní

Červenec 09, 2009
V hlavním článku názorové části listu, z něhož jsem si – v rámci odvetných opatření – udělal střelnici, se hlavní komentátor listu zabývá (kým asi jiným než) Paroubkem. Článek se jmenuje "Kdo odstřelí Paroubka? Paroubek" – a nemyslím, že by tak blbý titulek vymyslel sám Martin Komárek, tohle za oko tahající telecí je snad pod jeho úroveň.foto MfD
Překvapím vás. Argumenty, které proti ČSSD a jejímu šéfovi snesl na jednu hromadu, ty jsou racionální, realistické, poměrně velmi přesně popisuje chyby, jichž se socialisté na trnité cestě k podzimnímu vítězství dopouštějí. A je nutno přiznat, že si opravdu stoličku podrážejí sami.

Tedy opravdu kvalitní komentář, v oblasti vztahů komentátoři MfD – Lidový dům v podstatě nevídaný.

Se dvěma výjimkami.

Tou první je následující argumentace:

"Dobrý marketingový tah je i Olga Zubová. Nejen kvůli jejím plakátům, které visí a budou viset za peníze soukromého investora Soukupa.
Mohla by přitáhnout část naivních mladých voličů, hlavně však ubrat pár desetin procenta bursíkovcům. Ti by se pak třeba nedostali do Sněmovny a situace by byla jednodušší.
Jenže i tady je škoda větší než užitek. Nejen proto, že Olga Zubová je naivní politička a několikanásobná zrádkyně "z dobré vůle". Byli to socialisté, kdo tvrdě a naprosto oprávněně kritizovali přeběhlictví ve Sněmovně. Teď přeběhlice Zubová zničehonic zabírá skoro jistě volitelné místo na kandidátce některému zasloužilému sociálnímu demokratovi."

A zase: jádro Komárkovy argumentace sedí, strana nemůže čtyři měsíce před volbami zapřahat nové koně, z toho čouhá křečovitost jak sláma z Topolánka. Ale srovnávat doslova kriminální, koruptivní přeběhlictví, emitované panem Dalíkem a spol., s přestupem političky z jedné strany (ze které ji vykopli) do druhé, to je faul, násobený tím, že přestupy pánů Melčáka, Pohanky, Snítilého a Wolfa jsou z rodu marťanských či z Měsíce spadlých, kdežto přestup zelené poslankyně k sociálním demokratům je naprosto přirozenou záležitostí, všude v Evropě jsou Zelení chápáni jako strana levicová. To jenom u nás malostranský silový plantážník zatáhl svou partaj na modré hnojiště. Kde se zabořila, zaplaťpánbůh, a snad se hned tak v té minulé podobě nevyhrabe.

Druhý faul, podpásovka, spočívá v této větě: … (Paroubek se dostal do potíží) "Bezohlednou hrubostí vůči protivníkům."

Paroubkovi lze vyčítat mnohé, své protivníky však napadá sice tvrdě, ale korektně a nikdy ne hrubě. Tady se Komárkovi zhoršil jeho chronický modrý zákal, když nevidí sprostou, nesnesitelnou, zcela nepřijatelnou hovadnost chování pravicových politiků, špiček pravicových stran, Topolánkem počínaje, přes Tluchoře, Langera a Kalouskem konče, započteno goebbelsovské svatouškovství Němcové a Nečase.

V těchhle dvou věcech se Komárek – na rozdíl od odstřeleného Paroubka – postřelil. Odhaduji, že se tak stalo v inventuře základních výrobních prostředků MfD řádně vedeným a z hlediska zákona legálně drženým sračkometem. Ráže 9 mm, vzor 00, pažba ošoupána častým používáním.

(Foto MfD)
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments