Potíže s internetem v Gruzii


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/52128/virtual/www/domains/outsidermedia.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 824

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/52128/virtual/www/domains/outsidermedia.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 831

Reklama


Duben 9, 2009

Značná část Tbilisi je od středečního podvečera bez internetu nebo jen s velmi pomalým připojením, konstatuje gruzínský server Gruzia Online. Největší tamní poskytoval internetu, Caucasus Online, který pokrývá takřka dvě třetiny trhu, oznámil závažné technické problémy.

Internet je pomalý a spojení funguje jen na stránky s domácími gruzínskými doménami. Mezinárodní stránky jsou zablokovány a nefunguje ani Skype.

Na telefonických linkách Caucasus Online je jen automatický záznamník, který se omlouvá za vzniklé potíže a slibuje nápravu v nejbližších dnech.

Lze předpokládat, že výpadek internetu souvisí s masovými protestními akcemi za odstoupení prezidenta Saakašviliho, které gruzínská opozice oznámila na dnešek. Nebylo by to poprvé, kdy gruzínská vláda sáhla v pro ni kritických situacích k omezení internetu. Naposledy se tak stalo například v srpnu 2008, kdy kvůli válce v Jižní Osetii zablokovala stránky s ruskými doménami. Svůj krok tehdy Saakašvili zdůvodnil tím, že jsou ruská média při popisu událostí podjatá a šíří propagandu.
 
Převzato z www.czechfp.cz
 
Foto: zdroj

Přejít do diskuze k článku