Potíže s internetem v Gruzii

Duben 9, 2009

Značná část Tbilisi je od středečního podvečera bez internetu nebo jen s velmi pomalým připojením, konstatuje gruzínský server Gruzia Online. Největší tamní poskytoval internetu, Caucasus Online, který pokrývá takřka dvě třetiny trhu, oznámil závažné technické problémy.

Internet je pomalý a spojení funguje jen na stránky s domácími gruzínskými doménami. Mezinárodní stránky jsou zablokovány a nefunguje ani Skype.

Na telefonických linkách Caucasus Online je jen automatický záznamník, který se omlouvá za vzniklé potíže a slibuje nápravu v nejbližších dnech.

Lze předpokládat, že výpadek internetu souvisí s masovými protestními akcemi za odstoupení prezidenta Saakašviliho, které gruzínská opozice oznámila na dnešek. Nebylo by to poprvé, kdy gruzínská vláda sáhla v pro ni kritických situacích k omezení internetu. Naposledy se tak stalo například v srpnu 2008, kdy kvůli válce v Jižní Osetii zablokovala stránky s ruskými doménami. Svůj krok tehdy Saakašvili zdůvodnil tím, že jsou ruská média při popisu událostí podjatá a šíří propagandu.
 
Převzato z www.czechfp.cz
 
Foto: zdroj
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments