Povedená taškařice
V dnešních poledních rozhlasových zprávách bylo možné vyslechnout povedenou taškařici:

ODS sdělila ústy pana Topolánka, že podpoří současnou vládu, pokud ta bude provádět další úsporná opatření. Poté pan Topolánek odspěchal na grémium své strany a u mikrofonu ho nahradil pan Tluchoř. Po mnoha vytáčkách a obvyklých pokusech o liché tlachání ho moderátorka donutila k prohlášení, že jeho strana si úspory představuje tak, že poslanci ODS budou hlasovat proti všem návrhům, předloženým sociální demokracií. To je skvělý program! ODS svými svéráznými finančními „reformami“ do jisté míry zavinila současný stav. Reformy, vyloženě nahrávající jejím soukmenovcům, nechala zaplatit nejchudší občany tohoto státu. Nyní se bude tvrdě stavět proti jakémukoli zmírnění dopadů svých experimentů. Ono se vlastně není čemu divit – jde jen o opětovné potvrzení toho, na čí stranu ODS hraje.

V závěru minulého týdne se v médiích objevila další zpráva, která mohla ujít pozornosti:

Zhruba polovina dnešních vysokoškoláků má vážné finanční problémy. Dvě třetiny z nich si musí na svá studia přivydělávat, přičemž je rozhodující výše výdělku, nikoli čas, který odvádí od studia. Pokud by bylo zavedeno školné, nadpoloviční většina studentů by musela školu opustit. Podle EU je v České republice pro studium na vysoké škole důležitější sociální původ a s ním související finanční možnosti než nadání uchazeče.

Mám za to, že jde o velmi varující informace. Možná už přišel čas, aby  pan Nečas vysvětlil svůj výrok, že školné otevře dveře vysokých škol studentům z hůře situovaných vrstev.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments