Přání smrti

Listopad 20, 2012


Zabijte je, zničte je, spalte je, i s jejich domy, i s jejich ženami, i s jejich dětmi, vyhlaďte je všechny až do poslední vzpomínky. Koho? Přece toho, kdo vás irituje, kdo vám překáží, kdo má to, co chcete mít vy, kdo je jiný, kdo zpochybňuje hegemonii vaší ideologie, kdo už svojí existenci připomíná vaše zločiny, někoho, komu jste upřeli lidská práva a jednostranně škrtli jeho lidství, toho, koho jste si vybrali za svého untermensche.


Někoho, ale nikoliv kohokoliv. Pokud se totiž nechcete dostat do konfliktu s lidmi slušnými, vzdělanými a inteligentními, demokraty, liberály, vlastenci a obránci civilizace, ale především se zákonem, potom je vaše volba omezena na Palestince, odboráře, komunisty, Cikány, důchodce, bezdomovce, muslimy…


Ale než si na účet toho, kdo zrovna není v kursu, ukojíte svoje temné pudy, zamyslete se nad tím, jestli jenom neděláte někomu užitečného idiota, jestli se od nich nenecháváte oddělit někým, kde chce nad vámi oběma panovat, jestli vám to stojí za to riziko, že ten, jehož práva odmítáte respektovat, odmítne jednou respektovat vaše? Protože krev teče z každého, z vlastního, jako z cizího, a z každého stejně červená. Dvakrát měř, a jednou věš.

 

Převzato z blogu Tribun

Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
  Odebírat  
Upozornit na