Prasečí chřipka: Stopy vedou k Cheneymu

Duben 27, 2009


Aniž bychom chtěli snižovat tragédii více než stovky Mexičanů, kteří zemřeli po nakažení prasečí chřipkou, je asi na místě poznamenat, že když se větší epidemie nové formy této chřipky objevila naposledy, v březnu 1976, vedly její stopy na základnu americké armády Fort Dix v New Jersey. Nakazily se jí tam stovky vojáků, vesměs nováčků, u žádného z nich však choroba nepropukla. Přesto tehdejší prezident Gerald Ford okamžitě nařídil celonárodní očkovací program, v jehož rámci dostalo vakcínu proti prasečí chřipce na 40 milionů lidí, díky čemuž se ze státní kasy k farmaceutickým firmám přelilo v přepočtu na dnešní kurz asi půl miliardy dolarů.


Vakcinace byla ukončena poté, co se v jejím důsledku objevilo přes pět set případů těžce nervově paralyzujícího Guillan-Barreho syndromu. Na něj tehdy zemřelo podle oficiálních údajů na třicet lidí. Navíc se později zjistilo, že virus nebyl asni zdaleka smrtící a s epidemií španělské chřipky, s níž okamžitě začala strašit média, se vůbec nedal srovnávat. Vakcinace ale byla ukončena i proto, že se prasečí chřipka nikdy nerozšířila mimo základnu, což dodnes nikdo neumí hodnověrně vysvětlit. Americké Středisko pro kontrolu chorob (CDC) nezodpovědělo ani otázku, proč se prasečí chřipkou nakazili převážně rekruti, ani to, jak a kdy se virus do Fort Dixu dostal.


A když už jsme u toho, připomeňme si ještě chřipku ptačí. Na hysterii kolem ní citelně zbohatl například nynější ministr obrany USA Donald Rumsfeld. Média totiž (v záhadné shodě) tvrdila, že jediným účinným lékem proti ptačí chřipce je Tamiflu, který byl vyvinut a patentován v roce 1996 v laboratořích kalifornské firmy Gilead Science Inc. Podle dostupných informací je bývalý ministr obrany USA jedním z většinových vlastníků Gileadu, a díky tomu, že zpanikaření lidé po celém světě skupují zásoby Tamiflu – aniž by někdo vůbec dokázal, že na ptačí chřipku účinkuje – bohatne Rumsfeld přímo pohádkově. Bush za svého panování například zařídil, že americká vláda nakoupila od firmy Gileadu zásoby Tamiflu za dvě miliardy dolarů. Ve správní radě Gileadu se ale objevují i další jména, třeba George R. Schulze, někdejšího Reaganova ministra financí, či Etienna F. Davignona, mluvčího tajuplné skupiny Bilderberg.

 

Převzato z Czech Free Press


Je Obama imunní proti prasečí chřipce?

 

Něco o španělské chřipce v roce 1957

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments