Pravděpodobné cíle USA v ukrajinské krizi

Hlavní iniciátor "demokratizace" na Ukrajině sleduje podle mého mínění svým jednáním tyto cíle:


1) Odvedení pozornosti od svých prohlubujících se vnitřních problémů eskalací zástupného konfliktu.


2) Oslabování pozic vzmáhajících se konkurentů (Rusko, Čína), mezinárodní ostrakizací jednoho z nich, pokud možno jejich rozdělení ukrajinským konfliktem, vojenské obkličování a mezinárodní oslabování Ruska, oslabování jeho ekonomiky, kontrola klíčových ekonomických aktivit Ruska etc.


3) Oslabování evropského ekonomického konkurenta, ohrožení jeho zásobení životně důležitými surovinami z Ruska, oslabení možnosti kooperace Ruska s eurozónou, případně jejich budoucí ekonomické integrace, zvýšení závislosti eurozóny na USA, donucení k (byť hypotetickému a předraženému) diverzifikování  dodávek surovin, prohloubení vojenské a politické závislosti v souvislosti s hrozbou ruského "expanzionismu", oslabení ekonomické spolupráce Rusko – EU "nařízeným" ekonomickým sankcionováním Ruska.


4) V souvislosti s výše uvedeným – zvýšení válečných výdajů na nákupy zbraňových systémů z USA, prohloubení integrace NATO a rozpínání NATO dál na východ (kolem ruských hranic).


5) Zvýšením chaosu na periferii Ruska se pokusit zatáhnout Rusko a státy EU v čele s aktivistickými východo a středoevropskými užitečnými idioty do vleklého regionálního konfliktu s cílem ekonomicky na něm parazitovat.


6) Způsobením chaosu na Ukrajině a připoutáním  předbankrotové Ukrajiny k EU hodit její sanování na bedra eurozóny zmítající se ve vnitřních konfliktech.


7) Způsobit konflikt EU – Rusko skrze z USA řízenou "nevyzpytatelnou" třetí  (kyjevskou stranu) v dodávkách plynu do Evropy.


8) Využít konfliktu ve východní části Evropy a širšího euroasijského konfliktu k nastartování vlastní ekonomiky, prohloubení závislosti evropských zemí na bankovní NWO integraci – donutit Evropu k podpisu diskriminační  transatlantické smlouvy


9) Na pozadí boje s "terorismem" prohloubit antidemokratické a fašizační tendence – kontrola internetu, centralizace pod vládou korporátního kapitálu s dominancí politických loutek z USA.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments