Pravicová lekce ze svobody slova: Násilí na socanovi není zločin!
Místopředseda největší opoziční strany v našem parlamentu se stal obětí zločinu. A co jsme se mohli dozvědět jen z nadpisů našich statečných pravicových blogerů. Že kdo seje vítr, ten sklízí bouři. Že na hrubý pytel – hrubá záplata. A že si to oběť zločinu vlastně zavinila sama. Co se ještě dozvíme? Že si mladá žena zavinila své znásilnění sama, protože se oblékla příliš vyzývavě? Že si člověk zasloužil přijít o peněženku, protože slušný člověk nejezdí metrem s tou kapsářskou verbeží? Že si kdosi zasloužil, aby mu bylo odcizeno auto, protože v této čtvrti se přece nikdy neparkuje? Že si důchodce může sám za to, že byl naivní a sedl na lep podvodníkovi? Samozřejmě, že všichni stateční praví blogeři a blogerky nezapomněli pro formu vložit hned do 1. odstavce alibistickou větu o tom, jak jsou vlastně proti násilí. No těžko se tomu věří, když toto ujištění stojí pod nadpisem – Sobotka si to zasloužil. Říkat ne, ale, je v podstatě stejné, jako říkat: ano souhlasím!

Naši vzdělaní a inteligentní pravicoví příznivci mají totiž velké problémy s pochopením základních principů svobodné a demokratické společnosti. Většina z nich ochotně podlehla mohutné ideologické masáži politiků našich rádoby pravicových stran. Je neuvěřitelné, co jsou schopni tvrdit s vážnou tváří. Existují jasné a ověřitelné důkazy o tom, že ne vlády pod vedením ČSSD, ale vlády pod vedením ODS zadlužíly tento stát obrovským státním a veřejným dluhem. Metoda, kdy zloděj křičí, chyťte zloděje, je ve společnosti lidí, kteří si umějí udělat na objektivní skutečnost, založenou na empiricky ověřitelných datech jasný názor, naprosto vyloučena. Ne tak u nás mezi příznivci a voliči naší pravice. Mezi těmito vzdělanějšími a inteligentnějšími voliči tato metoda manipulátorů, pokrytců a podvodníků zjevně funguje. Nevím, zda je to dáno nízkou schopností českého člověka vzdorovat oblbující reklamě, či jen neschopností fungovat ve společnosti, kde není jasné označený nepřítel.

Násilné prosazování vlastního vkusu je našimi pravicovými příznivci dáváno bůhví proč do spojitosti se svobodou slova či svobodou shromažďování. Přitom jde pouze o nesmyslné vyjádření primitivní, iracionální nenávisti. Ono známé, že moje svoboda slova končí tam, kde začíná svoboda slova jiné osoby, je pořád platné úsloví. Je směšné, že tito rádoby bojovníci za svobodu a demokracii popírají základní principy svobody a demokracie. Tito bojovníci proti návratu této země před rok 1989 používají proti domnělým nepřátelům svobody stejné, či dokonce horší metody než diktátorský, bolševický režim, který zde před tímto rokem skutečně vládnul. Heslo, že účel světí prostředky, patří někam do dob jezuitského teroru 17. a 18. století. Buď platí svoboda a demokracie pro všechny, nebo neplatí pro nikoho. Nelze lidská práva prosazovat jen pro někoho. Raději než pokrytecké demagogy, kteří se ohánějí svobodou slova a demokracií, mám těch pár bezohledných asociálních typů, kteří se nijak netají pohrdáním demokracií.

To, že nejde o žádný protest proti politice jedné opoziční strany je přitom naprosto zřetelné. Narušování svobodného vyjádření politického názoru se prostě nedá v žádném případě omluvit jakýmsi vyjádřením nesouhlasu s politikou jediné strany. Je to bezprecedentní porušení základních pravidel demokratické soutěže. V civilizované demokratické zemi je takové chování naprosto nemyslitelné. Měli jsme možnost sledovat, jak probíhá předvolební kampaň ve Velké Británii, v zemi s dlouhou a nepřerušovanou demokratickou tradicí. Je naprosto nemyslitelné, aby se voliči a příznivci ctihodné Konzervativní strany sešli, aby narušovali předvolební mítinky představitelů jiné strany. Tyto fašistické projevy jsou britským vyspělým voličům naprosto cizí. Ona už účast na mítinku politické strany, se kterou nesouhlasím, je projevem mdlého ducha a nedostatku soudnosti a zdravého rozumu. A je pozoruhodné, že tyto nedemokratické a totalitní praktiky se týkají pravicových stran. Nevšiml jsem si, že by příznivci sociální demokracie narušovali mítinky jiných politických stran.

 

Patrně to souvisí s kulturní vyspělostí a morální úrovní voličů sociální demokracie. U fašistických příznivců jiných politických stran jde od počátku o násilné prosazení vlastního vkusu. O tom jaký ten vkus je, raději pomlčím. Ostatně každý si může udělat svůj závěr sám. Takovýto způsob prosazování vlastního vkusu je však sám o sobě naprosto nesmyslný a kontraproduktivní. Je to totéž, jakoby příznivci hudebního stylu punk šli prosazovat svůj vkus na koncert Pražského jara a ctihodné filharmoniky zasypali sprškou vajec při úvodních tónech Smetanovy Vltavy, za skandování sofistikovaných hesel typu Vážná hudba je pěkná sračka! Případně by příznivci heavy metalu přišli na koncert Evy a Vaška s transparenty Pryč s dechovkou! Takoví vylízanci se v obou těchto skupinách prostě nevyskytují. Když mám rád skupinu Kabát, tak nepůjdu protestovat proti hudbě Michala Davida na jeho koncert. Vypadal bych jako magor. A stejně vypadají ti, kteří postávají s transparenty na mítincích ČSSD.

Je opravdu těžké vysvětlovat dospělým lidem základní pravidla demokratického chování. Myslím, že chyba je někde úplně jinde. Jak vysvětlit tak jednoduchou věc, jako je svoboda slova a svoboda shromažďování člověku, který prostě odmítá pochopit, že jeho názor na věc není jediný a správný. A toho, kdo tvrdí něco jiného, je třeba umlčet, zakázat, zavřít, případně rovnou fyzicky zlikvidovat. Tyto bolševické metody jsou nutné, neboť prý příznivci a politici sociální demokracie jsou ohrožením samotné svobody a demokracie. Takže je raději preventivně diktátorsky fyzicky zlikvidujeme, abychom tuto naši svobodu a demokracii ochránili. Trochu jakoby to vypadlo ze stránek nějaké absurdní divadelní hry. Jenže autoři těchto intelektuálních perel zapomínají (patrně kvůli selektivní paměti týkající se převážně nedávné minulosti) na fakt, že sociální demokracie zde vládla 8 let, a demokracie v žádném ohrožení nikdy nebyla.

Pokud by měli odpůrci politiky ČSSD skutečně touhu protestovat a nikoliv vyvolávat provokace a vyjadřovat svoji iracionální nenávist, tak by využili shromažďovací zákon a svolali by protestní mítink například před Lidový dům. Protože tak se skutečně vyjadřuje protest v civilizovaném demokratickém státě. Jenže nastoupit mezi příznivce ČSSD s transparenty, které urážejí příznivce a voliče, je stejně nechutné a odporné jako přijít na shromáždění obětí z nacistických koncentračních táborů s transparentem Plynové komory nikdy neexistovaly! A obávám se, že sprosté urážky, konfrontace a násilí je to, o co skutečně těmto příslušníkům lumpenproletariátu a dalším hloupým představitelů pravicové lůzy ve skutečnosti jde!

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments