Pražská ODS našla recept na kroužkující voliče

Nebývale ostrý boj se rozhořel nad pražskými kandidátkami ODS pro podzimní komunální volby. Kupodivu však magistrátní politici nebojují o volitelná místa vepředu, nýbrž právě naopak o místa úplně poslední. Může za to nečekaný úspěch preferenčních hlasů, kterými voliči „prokroužkovali“ do Poslanecké sněmovny hned několik outsiderů. 

Nikdo z pražských politiků již nechce být lídrem komunální kandidátky – počítají, že nejjistější cesta na radnice a magistrát vede paradoxně přes samotný chvost kandidátek. 

Představitelé pražské ODS, kteří doposud arogantně odráželi jakýkoliv pokus kritiku své práce, jsou najednou jako vyměnění.  Jeden za druhým si sypou popel na hlavu, berou na sebe odpovědnost za všechny aféry, ukazují dokumenty o ohnutých výběrových řízeních a především chválí své největší konkurenty.

Situace někdy nabývá až vyloženě tragikomických rozměrů. Současný pražský primátor Pavel Bém, jehož dny na magistrátu jsou nejspíš již sečteny, na včerejší tiskové konferenci v restauraci Eurest velmi smutným až štkavým hlasem přiznal nespornou odpovědnost za ztrátový projekt Opencard. 

„Padá to všechno na mou hlavu, ty smlouvy s Haguess byly od začátku nastaveny špatně a v žádném případě nezvyšovaly budoucí komfort Pražanů. Jsem ochoten za to nést politickou odpovědnost a přijmu klidně i poslední místo na komunální kandidátce,“ řekl zkoprnělým novinářům se slzami v očích primátor Bém.

Reakce korunního prince pražské ODS Rudolfa Blažka na sebe nenechala dlouho čekat. „Pan Bém lže. S projektem Opencard nemá vůbec nic společného. Opencard je pouze můj problém a už jsem vedení pražské ODS požádal o adekvátní potrestání,“ reagoval náměstek primátora Blažek.

Svou předvolební polívčičku si přihřál i radní pro korupci, solárko a módní salony Milan Richter, který sám rozeslal tiskovou zprávou, v níž detailně popisuje své praktiky při realizaci výběrových řízení na podporu příjezdové turistiky v hlavním městě. „Přeceňovali jsme náklady, dohazovali zakázky spřízněným osobám a firmám a také reklamní kampaň salonu RichteR nebyla úplně košer. Myslím, že pražská ODS si sama může udělat obrázek o tom, kdo ji v posledních letech nejvíc poškodil. Na přední místa kandidátky na Praze 10 rozhodně nepatřím,“ přesvědčivě argumentuje radní Richter.

Jediný Milan Jančík stojí stranou a kategoricky odmítá jakoukoliv vinu. „Nechápu ta přiznání. Kolegové z ODS asi špatně čtou výsledky voleb. Podle mne jsme ty volby projeli proto, že na naší kandidátce nebyl žádný šlechtic. Přemýšlím, že si po titulu JUDr. a MBA pořídím ještě šlechtický titul,“ uvedl dobře naladěný Jančík. Na otázku, jaký titul má na mysli, řekl, že „to nejspíš bude vikomt nebo markýz.“

Z kuloárních informací již víme, kdo bude lídrem pražských kandidátek ODS. Kupříkladu na Praze 1 to bude vitální důchodkyně Růžena S. (89), na Praze 4 zase populární místní popelář František W. (48) a na šestce Rom Jaroslav Suchý (32), který i přes svůj mladý věk stihnul políbit Obamu a dotknout se prince Charlese.

 

Převzato z webu Hradní partička

Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
  Odebírat  
Upozornit na