Předvolební mix

Jako jeden z důvodů svého odchodu z KDU – ČSL uvedl pan Kalousek, že tato strana směřuje příliš doleva. On sám má názory daleko pravicovější, blížící se ODS. Jedním z nich je přesvědčení, že má být zachována současná, jednotná daň z příjmu. Požadavek, aby lidé s příjmem nad sto tisíc korun měsíčně zaplatili vyšší daň než lidé méně majetní označil za trest pro lidi pilné a schopné.

Nemohu si pomoci, ale logicky mi z tohoto výroku vychází, že kdo nevydělává sto tisíc, je líný a hloupý – včetně mne samotného. Protože jsem se za takového ve svém produktivním věku nepovažoval, myslím, že pana Kalouska volit nebudu. Co vy na to, vážení líní a hloupí většinoví spoluobčané?
 
Perličku uveřejnila dnešní MF Dnes. Pan Nečas se prý nechal slyšet, že Občanští demokraté už nesmějí být vnímáni jako strana pro mladé, úspěšné, bohaté a zdravé. Teď vymýšlí do kampaně lákadla, jimž by pravice oslovila i důchodce. Petr Nečas například mluví o záměru „lékař – gerontolog do každé vesnice“.
 
Jak je patrné, pan Nečas je přesvědčen, že důchodci jsou senilní a tudíž si nic nepamatují. Nepamatují si, že díky reformám pana Nečase je stál loňský rok každého pět tisíc korun, že jakýkoli pokus, jak jim přilepšit (odpuštění lékařských poplatků, třináctý důchod atd.) pan Nečas okamžitě označil za populistický. Nyní nabízí gerontologa – asi aby tento pán vysvětlil důchodcům, jaká dobrodiní jim ODS chystá. Další nekompenzovanou inflaci, zdražení čehokoli, zavedení dalších poplatků, deregulaci nájemného s nedostatkem levných bytů, jejich vnoučatům školné. Konec konců tento gerontolog ani nemusí být lékař, jichž je i tak nedostatek. Stačí, když to bude osvědčený soukmenovec ODS.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments