Premiér Fischer odpověděl Iniciativě Ne základnám

Předseda vlády České republiky
JAN FISCHER

V Praze dne 5. ledna 2010
Č.j. 22302/09-OSV

Vážený pane Májíčku,

odpovídám na Váš otevřený dopis týkající se spolupráce mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými v oblasti protiraketové obrany.

Česká republika pokračuje v konzultacích o různých formách společných česko-amerických aktivit souvisejících s protiraketovou obranou. Jedná se o již probíhající projekty v oblasti obranného výzkumu a vývoje a oboustranné předběžné zkoumání dalších možností praktické kooperace. V žádném příípadě není předmětem konzultací masivní navyšování množství zbraňových systémů na našem území, jak se domníváte.

Probíhající jednání nevyžadují zvláštní pověření, jsou plně v kompetenci věcně příslušných ministerstev a vycházejí z Bezpečnostní strategie ČR schválené vládou České republiky v roce 2OO3 a Vojenské strategie ČR přijaté v roce 2008. Současná vláda má proto nejen mandát, ale i povinnost taková jednání realizovat. Úsilí v oblasti protiraketové obrany vítá také Severoatlantická aliance, probíhajícími konzultacemi tak Česká republika plní svůj závazek přispívat ke společné bezpečnosti i celé euroatlantické oblasti.

Pokud by ze současných jednání vzešla potřeba učinit zásadnější rozhodnutí, vláda České republiky bude postupovat v souladu s platným právním řádem.

S pozdravem

Fischer

Převzato z Ne základnám

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments