Přetvářka, čili výměna tváří

Mirek Topolánek udělal to nejlepší, co v dané situaci udělat mohl – odstoupil z funkce předsedy ODS. Je to nejlepší pro něj, protože ho tak nikdo nebude moci považovat za Nečasova poskoka, ale je to nejlepší i pro ODS, která tak získala příležitost odhodit zdiskreditovanou tvář, pro kterou ztrácela podporu už i mezi svými skalními příznivci, a začít předstírat, že je strana zcela nová, obrozená, s novými lidmi, novými nápady a novou energií.
Chyba lávky! Mirek Topolánek nebyl žádný uzurpátor, který by ODS někomu ukradl a vnutil jí svůj styl proti její vůli. Mirek Topolánek byl dlouhá léta předsedou právě proto, že kongeniálně vystihoval ducha ODS, její skutečnou tvář: dravost, chlapáctví, drzost, neomalenost, bezohlednost, kult síly a úspěchu. ODS taková zůstane, protože pokud by se měla změnit, už by to nebyla ODS. Nová tvář „na obálku“ na tom nic nezmění. ODS s Petrem Nečasem nebo Davidem Vodrážkou v čele bude pořád ODS, jenom s líbivějším make-upem.
Neskrývám, že Topolánka „miluji“ tak, že kdybych se dozvěděl, že ho někde pověsili za guľe do průvanu, hned tam poběžím, abych si zhoupl. Přesto si myslím, že takovýto konec si Topolánek nezasloužil. Jemu by spíše slušelo být načapán in flagranti a zbit rozkaceným manželem, (další) drtivá volební porážka, přistižení s rukou v cizí kapse či variace na tokání v Toskánsku, ale aby skončil kvůli pár trapným větám mezi řečí? Jak to, že mu zlomilo vaz otření se o homosexuály a etnickou příslušnost úřadujícího premiéra, a ne všechny ty lapsy, co jich za svoji politickou kariéru nasekal, vztyčeným prostředníčkem počínaje přes trapný amatérismus během plynové krize, přes Toskánsko a Dalíka stokrát jinak, přes ostentativní pohrdání občany ve věci amerického radaru, přes svoji agresivitu a urážky na potkání (hlavně na adresu lidí kritických k ideálům a metodám ODS) až po personální obsazení vlády lidmi jako byli Langr a Kalousek?
Oficiální verze zní, že jeho poslední hloupé kecy (přitom jenom jedny z mnoha, a nikoliv ty nejhloupější) byly tou příslovečnou poslední kapkou. Pokud tomu tak bylo, tak byla kapka velmi vítaná, která poskytla kýženou záminkou pro „obrácení Ferdyše Pištory“, o které se ODS s odchodem Mirka Topolánka pokouší.
Pozor na to, je to jen nastavení přívětivější tváře, je to jen další „nový bordel se starýma štětkama.“
Převzato z blogu autora.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments