Prezidentem Hospodářské komory se stal Vladimír Dlouhý

Novým prezidentem Hospodářské komory ČR se stal Vladimír Dlouhý. Vystřídal tak Petra Kužela, který mandát z rodinných důvodů neobhajoval a navíc je vyšetřován policií, protože Hospodářská komora pod jeho vedením prý zadala předraženou zakázku bez výběrového řízení neznámé firmě RDM s.r.o. s nedohledatelným ukrajinským majitelem. Dlouhý získal od delegátů sněmu komory v Plzni 122 hlasů.

 

O funkci prezidenta se původně ucházeli čtyři kandidáti. Vedle někdejšího ministra průmyslu a obchodu a prezidentského kandidáta Dlouhého to byli současný viceprezident komory a její bývalý šéf Zdeněk Somr a prezident Krajské hospodářské komory jižní Moravy Michal Štefl. Vladimír Opatrný z Okresní hospodářské komory Jablonec nad Nisou kandidaturu na sněmu stáhl.

 

Hospodářská komora ČR sdružuje 14 000 podnikatelů zaměstnávajících přibližně dvě třetiny práceschopného obyvatelstva ČR.

 

Zdroj: eSondy

 

Stanův komentář: Kádrová rezerva Goldmanů je nezničitelná. Podnikatelé si za šéfa svého spolku zvolili bývalého komunistu, člověka, který v životě nepodnikal, který z politiky odešel kvůli sponzorskému skandálu a který nebyl ani schopen sehnat dostatek podpisů pod svoji prezidentskou kandidaturu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments