Příběh majitelky Medigrower, postižené razií Národní protidrogové centrály

Přátelé, konečně mi právník poslal upravený článek o razii v medigroweru. Všem nám přeji hodně štěstí. 

Přemýšlím jak začít příběh, který se stal noční můrou.

Jsem Petra, spolumajitelka rodinné firmy Medigrower.cz z Chodova u Karlových Var. Nebudu zabíhat příliš do podrobností, začnu tím, jaká cesta mě vedla otevřít si zrovna growshop.

Když budu psát otevřeně a bez skrupulí, tak k otevření growshopu mě inspirovala klinická smrt. Ano. Mám Crohnovu chorobu, která se trošku zvrtla. Zůstala jsem pár týdnů v kómatu, učila jsem se znovu chodit, mluvit, protože hlasivky po třech týdnech na dýchacím přístroji dostaly pořádně zabrat. Tahle zkušenost mě vyděsila a naplnila pokorou. Když po každé návštěvě lékař lomil rukama a nevěděl co se mnou, začala jsem pátrat po internetu a našla Fénixovy slzy. To je výtažek z konopných palic, vlastně vyextrahovaná čistá pryskyřice z indického konopí. Jak složitou cestou se ke mně dostal první vzorek, který jsem od dobrého člověka dostala zdarma, nebudu popisovat. Konopí mi zachránilo život a léčím se jím už přes čtyři roky. Pomáhá mi žít a fungovat. Když srovnám klasickou farmaceutickou léčbu a porovnám nežádoucí účinky, nemám jinou volbu, protože právě nežádoucí účinky mě málem připravily o život !

Vychovala jsem dcery, dvojčata a přemýšlela co dál. Hledala jsem díru na trhu a chtěla se se světem podělit o své zkušenosti s léčbou. Proto vznikl Medigrower.cz. Už z názvu je patrné, že se jedná o obchod s vybavením pro pěstování bylin pro alternativní léčbu. Medi je zkratka medicíny, nebo léčby a grower je anglicky pěstování. Obchod jsem vybavovala postupně, postupně získávala zákazníky. Od maminek s dětmi, které kupovaly konopnou kosmetiku až po důchodce hledajících byliny pro úlevu od bolestí opotřebovaných kloubů. 

V obchodě jsme nikdy záměrně neměli žádné zboží umožňující zneužívání konopí, v krámku viselo pár obrazů… Vytvořila jsem klidné místo, kam se lidi rádi vraceli třeba jen na kus řeči o počasí. Každý měsíc byl jiný, jednou se zadařilo prodat více věcí a jindy, v letních měsících jsem musela krámek dotovat z lepších měsíců, takže o nějakém buisnessu na malém městě nemůže být řeč. Byl to spíš komorní krámek, šperky, obrazy, byliny, hnojiva, lampy, knihy…. všechno legálně koupené, platila jsem daně. Byla jsem šťastná za tuhle příležitost, ta práce mě bavila, dělala jsem na svém, nosila si práci domů a snažila se, aby krámek v pohodě fungoval i když mě zdraví zrovna neposlouchalo.

V pondělí 4. listopadu jsem šla do práce, jako každý den. Nebylo mi dobře, ale s tím se člověk naučí žít. Půl hodiny po otevření do obchodu nakráčela Policie České Republiky s papírem s kulatým razítkem. Následovalo zabavování zboží, obvinění z šíření toxikománie a výslech. Když jsem se pak vrátila do krámku, bylo mi hodně neveselo. Všechna ta snaha, práce, nadšení, pocit, že dělám dobrou věc i pro ostatní, kteří potřebují pomoc v léčbě, všechna marnost a nejistota světa se spojila v jednu velikou tíhu. Jak je tohle možné ? 

Prý jsem šířila toxikománii, protože jsem v lidech vzbuzovala chuť pěstovat…. Ti lidé potřebují konopí k léčbě, provinila jsem se tím, že jsem jim poradila jak moci lépe nebo déle a důstojněji žít? Budu potrestaná i přesto, že je konopí schváleno jako léčebný produkt? Budou trestáni i lékaři, kteří budou nemocným konopí doporučovat a předepisovat? Z jakého důvodu někteří smí o této nesmírně všestranně využitelné bylině mluvit a jiní ne? Z jakého důvodu je na konopí uvalené informační embargo? Proč nesmíme mluvit jak ho správně používat a léčit se jím ? Komu to vadí a proč? Likviduje stát možnou konkurenci? 

Je až nevhodně nápadné, že pár dní po této nesmyslné razii, při které PČR zabavovala mimo jiné i hlíny a květináče, do médií přišla zpráva, že dvě firmy už konečně získaly povolení na dovoz lékařského konopí z Holandska. Nechápu, proč zvolili zrovna Holandsko, které má přemrštěné ceny, na rozdíl od např. Izraele? Nedokážu si představit, že nemocný každý měsíc zaplatí nehorázné peníze za konopí a bude žít, ale pro změnu zase nebude mít ani na chleba. Copak ti nahoře neví, jaké jsou invalidní důchody? Takže konopí, které je tak nenáročné, že ho lze pěstovat v každém skleníku, bude stále zakázané, aby si ho lidé museli kupovat v lékárnách. Přitom skvěle pomáhá lidem s Crohnovou chorobou, roztroušenou sklerózou, rakovinou, Parkinsonovou chorobou atd. 

Je jednoduché zabavit zboží za miliardy, když je v naší zemi bezpráví a pravá ruka neví, co dělá druhá, protože je nikdo nehlídá. Je na čase změnit zákon, povolit nemocným samoléčbu. Oni také platí daně… za vodu, elektřinu, za zboží, za potraviny, za život. Proč by si nemohli koupit vybavení na pěstování a s povolením si ho pěstovat sami za minimální náklady ? Aha.. Česká republika zničila jedno průmyslové odvětví – growshopy. 

Budu se bránit! Necítím se jako zločinec, který škodí, právě naopak! Pěstovat rostliny je přirozené, je přirozené rozumně a s citem využívat jejich léčebný potenciál. To by pak mohli zavřít každou bylinkářku, protože i heřmánek je droga! Každou drogerii, protože i tam se dá koupit rozpouštědlo. Každé kuchyňské potřeby, protože tam prodávají nože a každou lékárnu, protože tam prodávají drogy. 


Nemocní potřebují naši pomoc!


S důvěrou ve spravedlnost


Petra Timurová

medigrower.cz


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments