Příspěvek k multikulturnímu soužití II


Tento článek jsem dokončil 18.7. a souhrou náhod neuveřejnil. Protože ale celé kauza v podstatě "zamrzla" a tématu se vyhýbají jak politici tak oficiální média, berte ho jako připomenutí jedné urážky.


Víza s Kanadou byla zavedena, buzerace neškodných českých turistů předstihla i má pesimistická očekávání a politicky korektní verze segregace návštěvníků Kanady podle kožního albeda vesele funguje. Nakonec se není čemu divit, každý organismus se parazitům brání. 

 

V úrovni velké politiky bude kauza testem loajality EU k České republice. Dlužno dodat, že při podobných obrácených testech čeští politici pravidelně beznadějně propadají, vzpomeňme jen na kauzu amerických víz nebo neomluvitelný pád vlády v době předsednictví. Nicméně vzájemné odvety nic neřeší a Brusel má šanci českým voličům ukázat, že hájí české národní zájmy lépe, než čeští politici sami. Nakonec o nic tak zásadního nejde, Kanada není zase tak významná země, s EU by musela jednat daleko opatrněji a politický kapitál tak mohou eurokraté získat docela lacino.

 

Na domácí scéně se ale dějí mnohem zábavnější věci. Zmatený ideolog Pehe píše ve smyslu rasové segregace o tom, že „my" (Češi) si víza zasloužíme, protože „oni" (Cikáni) se mají špatně. Jeho myšlení v kategoriích kolektivních vin a práv rasově definovaných skupin předstihuje i stupidní rasové předsudky tzv. extrémistů. Od ideologie Dělnické strany ho odlišuje jen obrácená role viníka. A dělá to důsledně, vyčítá rasově definované většině, že málo demonstruje a dokonce jí podprahově podsouvá žhářské útoky s neznámým viníkem. Chce snad všechny nevyšetřené útoky na „bílé" recidivisty označit za cikánskou odvetu? Asi těžko, ale logika je stejná.

 

Nezklamal ani pan Kocáb, novopečený patron asociálů. Za viníka označil lokální politiky. Aniž bych si o nich myslel něco mimořádného, jejich úděl není snadný. Jsou to oni, kteří se musí podívat do očí konkrétním lidem a vysvětlit jim, proč nejde sjednat v jistých čtvrtích pořádek, proč policie odmítá vyšetřovat násilnou kriminalitu bez ohledu na barvu pleti nebo proč naprostí asociálové se správným etnickým původem dostanou sociální dávky a jinak spořádané rodiny lidí, kteří najednou spadnou do sociální sítě, jsou drceni státem, nouzí a exekutory. Pan Kocáb nemá ani tolik osobní odvahy, aby se postavil před členy Parlamentu a zlomek svých názorů obhájil, natož pak zkusil (třeba pod dozorem ochranky) týden přežít ve vybydleném bytě uprostřed gheta. Takový člověk si dovolí kritizovat lidi, kteří možná špatně, ale přesto každý den řeší konflikty mezi daňovými konzumenty a plátci, přičemž se po nich chce, aby konzumentům nadržovali.

 

Na podobné výroky pravdoláskovníků z luxusních, rasově čistých čtvrtí si ale národ už zvykl. Tito lidé ztratili svůj kredit již dávno, takže je v principu jedno co říkají. Nebezpečnější jsou aktivisté typu Kumara Vishwanathana, kteří otevřeně ventilují rasovou nenávist proti většinovému obyvatelstvu. Jeho prohlášení hraničí se zastrašováním.

 

Pokud se na tom nic nezmění, problém se podle něj vyhrotí až do otevřených střetů. "Budou tu pouliční bitky, jaké zažila Paříž," varoval.

 

Stejně jako ve Francii jsou totiž čeští Romové soustředění do měst, nepůsobí jako v jiných zemích na venkově. "Ve městech jsou ale často v bydlení vyloučení, v práci nemají skoro šanci, na úřadech také ne. A teď k tomu přibyl nástup pravicových extrémistů. Romové se cítí uvězněni v pasti a začínají být nervózní. Tvoří neformální skupiny k sebeobraně," popsal Vishwanathan.

 

Ví vůbec pan Vishwanathan co říká? Neuvědomuje si tento věrozvěst antirasismu, jak by to s cikány dopadlo?

 

Jakou past má mysli paní Horvátová, když jsou hranice otevřeny a za nimi je celá Evropa?

 

Kdo má být podle pana Ference pozván ke „kulatému" stolu, má tím na mysli cikánské mafiány, kteří železnou rukou ovládají a vysávají celou komunitu a jsou hlavní příčinou cikánského neštěstí?

 

Tak toto jsou lidé, kteří mají nastávající krizi vyřešit? No nazdar.


Převzato z blogu Nautilus

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments