Přiznání ztěžuje zapírání

Moto: „Zapírat, zapírat, zapírat. A když to praskne tak zapírat, zapírat, zapírat."

Dr. Plzák

 

Tak tu máme další typicky českou aférku. Novináři experimentální cestou zjistili, kolik stojí ovlivnění zákona a kdo je ochoten to zařídit. Nutno podotknout, že odmítnutí některých stran ještě nemusí představovat betonové alibi, může to svědčit např. o lepší informovanosti či dokonce zapojení do celé provokace. 

 

Na kauze mne zarážejí dvě věci. Asi nejvíc to, jak je to nepředstavitelně levné. Milion korun je opravdu směšná almužna, zejména s ohledem na dopady zamýšleného zákona. Už se nedivím, že zahraniční subjekty u nás tak snadno prosazují své záměry, že z parlamentu proudí nepřetržitá série hloupých, komplikovaných a destruktivních zákonů a že neobsahují, až na náhodné výjimky, nic z přání a potřeb občanů či běžných podnikatelů. Připomeňme, že TOP 09, jako právě vzniklá strana bez jakékoli historie a výsledků, v poslední době získala velké množství peněz v řádu desítek milionů z finančních darů, podobných tomuto. Jak asi vypadají podmínky jejich poskytování?


Druhým šokem je způsob, jakým se k aféře staví TOP 09. Pan Šustr podle „svého" tiskového prohlášení najednou nemá s tímto spolkem téměř nic společného, je to vlastně nestraník, vše činil v hluboké ilegalitě a bez vědomí sněhově čistých a zásadových recyklátu z přípravného výboru. Přitom připravoval podnik, vyžadující dříve nebo později koordinované jednání všech zákonodárců strany, toto není půda pro sólovou akci.

 

Jakpak se asi cítí TOP 09 ve stejné pasti s KSČM, která se však postavila k aféře o trochu více čelem, můžeme jen hádat. Ale mediálně vlivný pan Schwarzenberg toho jistě využije, jak naznačuje dosavadní postup a aféru mediálně přejmenuje na Šustr osobně & KSČM. Strana TOP 09 se pomalu z aféry vytratí, její čest a morální profil zůstanou bez poskvrny. Já doufám, že přešlechtěný Kníže podceňuje inteligenci nešlechtěného voliče, který si snad před vhozením lístku do urny vzpomene i na tuto urážku zdravého rozumu.

 

Aktualizace: S tím komunistikým postavením se čelem to asi zas tak horké nebude.


 

Mimochodem, sešlost pana Naftalína mimochodem svým jednáním připomíná, že vlastně ještě žádnou normální politickou stranou není, existuje jen přípravný výbor a jestli tedy může v principu mít řádné členy, je otázka nad mé síly.

 

Převzato z blogu Nautilus

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments