ProAlt informuje

Vážené příznivkyně a příznivci iniciativy ProAlt,

zasíláme vám náš pravidelný zpravodaj, abychom vás informovali o nejbližších chystaných aktivitách ProAltu i proběhnuvších akcích:

Vznikla TV ProAlt


Iniciativa ProAlt má nově vlastní videokanál, na který pro vás budeme umisťovat záznamy našich akcí, veřejných diskusí nebo happeningů. Najdete ho na adrese http://www.youtube.com/TVProAlt

Dluhová konference proběhla úspěšně


V pondělí 25. října uspořádal ProAlt panelovou diskusi na téma: Státní dluh – ekonomický problém nebo mocenský nástroj? Zájem předčil naše očekávání, sál s kapacitou 100 míst byl zcela zaplněn. Záznamy jednotlivých projevů můžete shlédnout na TV ProAlt.

Protest proti neústavní schůzi Senátu 12. listopadu


Vyhlášení stavu legislativní nouze a snaha vlády schválit balíček škrtů a asociálních zákonů narychlo ještě ve starém složení Senátu, přestože lidé ve volbách již určili nové složení horní komory Parlamentu, považujeme za protiústavní porušení základních demokratických principů. ProAlt proto napsal otevřený dopis novým senátorům, ve kterém je vyzývá, aby se chopili svých funkcí již nyní. Podpoříme rovněž podání stížnosti k ústavnímu soudu. K jednání Senátu v pátek 12. listopadu, kdy se má naposledy sejít ve starém složení a kdy chce pravice zmíněné vládní návrhy narychlo schválit, chystáme protestní akci. Akce začne v 8hodin dopoledne v parku na Klárově u stanice Malostranská. Pomozte nám narychlo rozšířit tuto informaci a vyslat vládě jasný vzkaz, že nespravedlivé škrty, schválené navíc neústavní schůzí, odmítáme!

Debata o školném s Janem Kellerem 15. listopadu


V pondělí 15. listopadu pořádá ProAlt v rámci oslav Mezinárodního dne studentstva přednášku Jana Kellera s názvem „Deset falešných a jeden skutečný důvod, proč zavést školné“. Veřejně přístupná diskuse se uskuteční od 18 hodin na Filosofické fakultě UK, nám. Jana Palacha, v místnosti č. 131.

Další dvě veřejné debaty jsou v plánu v úterý 16.listopadu . Celý program koordinovaný Studentskou komorou Rady vysokých škol naleznete na obrázku.

Demonstrace 17. listopadu


Vyvrcholením letošního studentského programu k 17. listopadu bude pochod proti komercionalizaci vzdělávání, který pořádá iniciativa Vzdělání není zboží. Začátek akce bude ve 12hodin na Palackého náměstí. Po projevech se průvod vydá směrem na Palachovo náměstí.

Odborové svazy chystají na 8. prosince stávku


Vláda trvá na avizovaném snížení celkového objemu mezd zaměstnanců ve státní sféře o deset procent, což povede k propouštění a snižování platů. Na zaměstnance všech odvětví navíc tvrdě dolehnou chystané změny zákoníku práce a vládní škrty. To donutilo odborové svazy jednat a vyhlásit na středu 8. prosince celodenní stávku. Stejně jako ProAlt podpořil zářijovou demonstraci odborů, na které se v Praze sešlo 40 000 lidí, podpoří i chystanou stávku. Blíže vás budeme informovat v příštím zpravodaji.

Z médií


Pod patronátem Deníku Referendum se uskutečnila konference mezi iniciativou ProAlt a autory Manifestu radikálního liberalismu. Více v článku na http://www.denikreferendum.cz/clanek/7071-debata-o-alternativach-vstupujeme-do-tezkych-ale-ne-beznadejnych-casu

S přáním příjemného dne

mluvčí Jana Glivická

ProAlt: Iniciativa pro kritiku reforem a na podporu alternativ
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments