Promlčení privatizačních průšvihů: Vzniká v parlamentu velká koalice?

Parlament chce odhlasovat zkrácení promlčecí lhůty u privatizačních zločinů o 5 a někde i o 10 let. Na tom se dohodl ministr spravedlnosti z ODS i s opoziční ČSSD. Všichni zúčastnění jednohlasně prohlašují, že se jedná o změnu bez praktického dopadu, protože se už stejně nic nevyšetří. Z těchto prohlášení vyplývá, že se velmi pravděpodobně stal privatizační zločin, který zasluhuje vyšetření. Dále, že toto vyšetření by mělo proběhnout a ukázat přímo na viníka, ale pánové v parlamentu dopřejí zločincům klidný spánek a zkrátí jim zatraceně dlouhou promlčecí dobu.
A otázka tedy zní –  PROČ ???
Vždyť by se stejně nic nevyšetřilo, tak proč tu lhůtu nenechat tak jak je? Nebo že by přeci jen někde něco začínalo vyplouvat na povrch? Nebo už něco vyplulo a je to dobře zakonzervované na horší časy, až vyschne pramen kompromitujících slátanin z archívu StB a pana Mrázka?
Při bližším prozkoumání východisek aktérů navrhu nalezneme hned jednoznačné přívržence a jejich motivy – iniciátory a zastánce privatizace z ODS a těch pravých stran. Ti samozřejmě budou hlasovat pro návrh, protože privatizace nesmí být nikdy více poskvrněna špínou, ze které vznikla a kterou vyprodukovala. Jejich strany jsou placeny od podnikatelů, kteří se privatizace účastnili a jimž smetení hrozby vyšetřování pouze rozšíří úsměv na tváři. Další logičtí zastánci jsou známí atleti poslaneckých lavic – přeběhlící z ČSSD. Mají nůž na krku, musí hlasovat vždy pravou rukou pro vládní návrhy. Pokud by tak neučnili, pravděpodobně by o ni přišli. Doslova.
A pak tu je záhada. ČSSD, jmenovitě Jeroným Tejc, návrh podporuje také. Zapomněl pan Tejc na pany Stehlíky a jemu podobné, kteří vyšetřování privatizačních zločinů jen a jen uvítají? Pan Tejc by si měl vzpomenout i na voliče, kdy ČSSD získává 30 % hlasů v parlamentních volbách, protože tyto hlasy jsou ve své většině hlasy protestní proti bohorovnosti české pravice. Podporou zkrácení promlčecí lhůty ČSSD říká svým voličům, ať příště k volbám nejdou. Až totiž dojde na lámání chleba v otázkách nelegálního bohatství, může se i sociální demokracie přiklonit na stranu úzké vrstvy vyvolených a ochotně podpořit jejií zájmy. Asi marně doufám, že se aspoň někdo z ČSSD ozve a nenechá ten špek komunistům. Byla by to škoda a hlavně hloupost. Protože návrh bude odsouhlasen dalikovskou mašinérií – ať už s podporou nebo bez podpory ČSSD.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments