Protest proti protežování prokurátorky, ministerská cenzura a senátorská panská zvůle

Kresba: Martin KrálZačněme budováním státu, o kterém píši, ale naštěstí jiní i jednají. Přes dvě stovky státních zástupů, tj. nejvyšších úředníků hájících trestně-právní zájmy státu, napsalo protestní otevřený dopis ministrovi pro nespravedlnost Pospíšilovi, aby Vesecké nedal slíbenou prokurátorskou trafiku v Hradci Králové. Pospíšil váhá, protože bossové ODS a TOP 09 jsou proti, milou a poddajnou Veseckou by si rádi podrželi ve funkci. Kdo jiný by tak pozorně hlídal všechna trestní stíhání. Slušní soudci si odmítli vzít justiční medaili od Pospíšilovy bývalé předchůdkyni v úřadě, ministryně Kolářové, protože by se zkompromitovali. Třeba si dá nový ministr nepravedlnosti pozor, i tak je zapletený do spousty justičních machinací, včetně plzeňských práv a právě Vesecké.


Další hlášení o činnosti nových mocipánů už jsou bohužel jen negativní. Nacházíme se v éře štastného budování kapitalismu, jiné názory jsou zhoubné. Jinak si totiž nelze vyložit cenzurní zásahy ministra životního prostředí Drobila do rozhodování poroty o ekofilmech. Porota dostala zákaz nominovat kritický film o ekologické politice pražského magistrátu, jinak prý Drobil festival klidně i zruší. Vždyť "on" festival Ekofilm platí, že ano.


Dalším projevem panské zvůle je naprosto nechutný postup senátora Sefziga (ODS). Tento génius zakázal z politického titulu předsedy Rady Česko-německého diskusního fóra vystoupení socioložky Terezy Stöckelové, která je mluvčí Proaltu. Na rozdíl od pana senátora prý nemá ráda kapitalismus, takže nemá právo debatovat tam, kde to "my" platíme. Její zakázaný příspěvek najdete zde. Pokud si takovou aroganci moci nechají členové Collegia Bohemica a Česko-německého fóra líbit bez odpovědi, tak jsou čistí lokajové moci ve starém známém komunistickém stylu. Jen připomínám, že tito noví borci vládnou teprve od poloviny července a mají před sebou skoro čtyři nerušené roky.


Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments